אוסטריה למטיילים

מפלי קרימל ומרכז המבקרים החווייתי

מחזה שכזה לא תראו בכול רחבי מרכז אירופה! מפלי קרימל (בגרמנית Krimmler Wasserfälle) הם המפלים הגדולים ביותר במרכז אירופה ואחת מבין האטרקציות הטובות ביותר בכול רחבי אוסטריה!

אם אתם מגיעים לטיול בחבל זלצבורג או טירול, אסור לכם להחמיץ את המפלים המרשימים. למעשה, המפלים נמצאים קרוב יותר לגבול עם חבל טירול מאשר לעיר זלצבורג. אפשר להגיע אליהם בתוך שעה נסיעה מהעיר מאיירהופן שבעמק צילר.

במאמר זה רכזנו את המידע החשוב ביותר על מפלי קרימל ועל מרכז המבקרים החווייתי הסמוך אליהם. במאמר תוכלו לקרוא מידע כללי על המפלים, פירוט של מסלול ההליכה וכן מידע מקיף על הפעילויות במרכז המבקרים.

 

מפלי קרימל – מידע כללי

בסמוך לכפר קרימל שבשמורת הטבע של הרי הטאוארן הגבוהים ישנם מפלים מרשימים ביותר שנוצרו כתוצאה מזרימתו החזקה של נהר קרימלר אכה (Krimmler Ache) שמקבל את מימיו מהקרחונים הגדולים שמצויים בין פסגות ההרים. מיליוני גלונים של מים זורמים בנהר בכול שעה ונשפכים מטה דרך המפלים.

המפלים מדורגים ומתחלקים לשלושה מפלסים. הנקודה הגבוהה ביותר של המפלים נמצאת בגובה של 1,470 מטרים מעל פני הים וממנה הם יורדים בעוצמה כ-140 מטרים למפלס השני. מהמפלס השני הם יורדים עוד 100 מטרים למפלס התחתון וממנו הם ממשיכים בעוצמה אל עבר הקרקע – מרחק של 140 מטרים נוספים. אם כך, הגובה הכולל של המפלים הוא 380 מטרים!

מי המפלים ממשיכים לאורך העמק אל עבר נהר זלצבאך שמתחבר בסופו לנהר האין הגדול. נהר זה מתחבר לנהר הדנובה שמגיע בסופו לים השחור.

מסלול ההליכה אל המפלים מוסדר ונוח ולכן כחצי מיליון מבקרים מגיעים לראות אותם בכול שנה!

 

מסלול ההליכה למפלים

המסלול מתחיל בחלקו הדרומי של כפר קרימל. יש חניון מוסדר, עמדת מידע וקופות. חלקו הראשון של המסלול נגיש גם לבעלי מוגבלויות ולמשפחות עם עגלות ומגיע עד למרגלות המפלים. מהקופות בכניסה אפשר להגיע למרגלות המפלים בתוך ב-15 דקות. ממקום זה, שנקרא Kürsingerplatz, מתחילה העלייה למפלסים העליונים של המפלים עד שמגיעים לעמק קרימל אכה.

לאורך המסלול, שאורכו הכולל הוא כ-4 קילומטרים, יש 9 עמדות תצפית וכן בקתת מטיילים לעצירה להתרעננות.

מעמדת תצפית הראשונה שנמצאת בגובה של 1,070 מטרים מעל פני הים, יש לטפס בעלייה עד לגובה 1,460 מטרים. זוהי עלייה מפרכת, אך משתלמת בהחלט. במחצית הדרך אפשר ממש להרגיש את עוצמתם של המפלים מקרוב ולעמוד ממש בסמוך אליהם. כדאי להיות מציידים במעיל נגד גשם משום שבנקודה זו רסיסי המים ירטיבו אתכם בהחלט.

במחצית הדרך, ליד המפלס האמצעי של המפלים, ישנה בקתת מטיילים הנקראת Schoenangerl Guesthouse ובה אפשר לשבת לאכול ולהתרענן לקראת חלקו השני של המסלול. לקראת סוף המסלול תגיעו לעמדת התצפית שנקראת Bergerblick וממנה תוכלו להשקיף על האזור ועל המפלים מלמעלה.

מסלול ההליכה המלא, מהכניסה ועד לראש המפלים אורך כשעה וחצי.

 

כך נראים המפלים העוצמתיים:

 

מידע חיוני נוסף לביקור

זמני פעילות: אמצע אפריל עד סוף אוקטובר. בכול יום, כל היום.

עלויות: מבוגר – 4 אירו. ילד (6-15) – 1 אירו. (יש אפשרות לרכוש כרטיס משולב למפלים ופארק השעשועים – פרטים בהמשך המאמר).

אתר רשמי

כתובת: Krimmler Wasserfälle, 5743 Krimml 47, Warnsdorf-Krimml

חניון: כדאי לחנות בחניון P2 או P3.

החניונים במפלי קרימל

 

מרכז המבקרים ופארק המים של קרימל (WasserWunderWelt)

ממש בסמוך לחלקם העליון של מפלי קרימל ישנו מרכז מבקרים גדול המציע פעילויות לימודיות ומהנות על עולם המים. מרכז המבקרים פתוח במהלך חודשי הקיץ ובו יכולים הילדים להתנסות בכול מיני אטרקציות הקשורות במים. בתוך המבנה ישנן תצוגות אינטראקטיביות ולימודיות ומחוצה לו יוכלו הילדים לטפס, לרוץ, לקפוץ וגם קצת להירטב. ישנם מסלולים קצרים בתוך המים והמון מתקנים מעניינים הקשורים בכוחם של המים.

כך זה נראה:

 

מידע חיוני נוסף לביקור

זמני פעילות: 1 במאי עד 28 אוקטובר. בכול יום מ-9:00 עד 17:00. זמני הפתיחה עשויים להשתנות. יש להתעדכן באתר הרשמי של מרכז המבקרים.

עלויות:

כרטיס משולב 1 (כולל כניסה למפלים, כניסה למרכז המבקרים ועולם המים + חנייה בחניון P4):

מבוגר – 9.80 אירו. ילד (6-15) – 4.9 אירו.

כרטיס משולב 2 (כניסה למרכז המבקרים ועולם המים + חנייה בחניון P4):

מבוגר – 8.60 אירו. ילד (6-15) – 4.3 אירו.

אתר רשמי

כתובת: Oberkrimml, 5743 Krimml, Österreich

חניון: כדאי לחנות בחניון P4.

מפה: 

השאר תגובה

* באמצעות טופס זה אתה מסכים עם האחסון והטיפול של הנתונים שלך על ידי אתר זה

מאמרים נוספים

3 אתרי טבע בעמק זאלאך

aviad-hubsburger

בית האופרה

aviad-hubsburger

מדינת זלצבורג – ריכוז כל המקומות היפים והאטרקציות המומלצות, טיפים ועוד

aviad-hubsburger
הצטרפו עכשיו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק! בקבוצה מתפרסמים מאמרים חדשים כל שבוע, מידע על אירועים ועדכונים מהשטח.