fbpx
אוסטריה למטיילים

הרי דכשטיין בסטיריה – המדרגות לשום מקום ומגלשת ההרים החוויתית

הרי דכשטיין (Der Dachstein) משמשים למעשה כגבול טבעי בין מדינת אוסטריה העילית למדינת סטיריה והם נמצאים בחלקם גם בתוך חבל זלצבורג. בשל כך דאכשטיין מכונה – ההר של שלוש המדינות (Drei-Länder-Berg). ההרים הגבוהים משתרעים על פני שטח של קילומטרים רבים וחלק גדול מהפסגות מגיעות לגובה של למעלה מ-2,500 מטרים מעל פני הים. הפסגה הגבוהה ביותר נקראת Hohe Dachstein והיא מגיעה לגובה של 2,995 מטרים מעל פני הים. בין הפסגות הגבוהות נמצאים 3 קרחונים גדולים שמוסיפים עוד יותר ליופיו של אזור זה.

ביקור באזור דאכשטיין הוא בגדר חובה לכול מי שמעוניין לראות את יופיו של הטבע האוסטרי. בין פסגות ההרים ישנן עמדות תצפית מיוחדות כמו "המדרגות לשום מקום", הגשר התלוי, ארמון קרח, מערת קרח ענקית, מגלשת הרים חווייתית ועוד.

במאמר זה נתמקד באזור דאכשטיין שנמצא בסטיריה. באזור זה נמצא קרחון דאכשטיין שהוא הגבוה ביותר במדינת סטיריה. באזור זה עמדת התצפית הידועה בכינוי "המדרגות לשום מקום", ארמון קרח מרשים וגם מגלשת הרים חווייתית במיוחד (בפסגה סמוכה). כמו כן, בכול האזור ישנם מסלולי הליכה חווייתיים בחיק הטבע ובחורף יש מסלולי סקי רבים לכול הרמות.

במידה ותרצו תוכלו לקרוא על הרי דאכשטיין במדינת אוסטריה העילית שם נמצאת עמדת התצפית "5 האצבעות" במאמר המורחב שהכנו על אזור זה.

תוכלו לנווט בין חלקי המאמר באמצעות לחיצה על הקישור המתאים בתוכן העניינים:

 

עיירות לינה

אחת העיירות המרכזיות באזור זה נקראת שלאדמינג (Schladming) והיא משמשת בעיקר כמקום לינה ואתר סקי גדול ופופולרי. במידה ואתם רוצים ללון באזור דאכשטיין שבמדינת סטיריה, אחד המקומות המומלצים ללינה הוא בשלאגמינג. תוכלו למצוא מידע על מקומות לינה מומלצים ברשימה המפורטת שפה (השירות ניתן על ידי אתר בוקינג).

אזור כפרים נוסף שנמצא בסמוך לפסגות הגבוהות נקרא רמסאו אם דאכשטיין (Ramsau am Dachstein) ובו ישנם כפרים קטנים המשמשים בעיקר ללינה עבור המבקרים בחורף ובקיץ. תוכלו למצוא מידע על מקומות לינה מומלצים באזור רמסאו ברשימה המפורטת שפה (השירות ניתן על ידי אתר בוקינג). באחת הפסגות הסמוכות שנקראת ריטיסברג (Rittisberg) יש מגלשת הרים חווייתית עם נופים יפים במיוחד.

 

מזג האוויר – מצלמות מההר

אין ספק שאזור הררי זה מרשים ביופיו בכול ימות השנה, בין אם יש שמש חמימה או שלג. מאחר וחלק מהאטרקציות המרכזיות שבאזור קשורות בתצפית מרהיבה, כדאי להתעדכן במזג האוויר לפני שמגיעים במיוחד. בימים בהם יש עננות נמוכה וערפל, הנוף מראש ההר אינו מרשים כבימים בהירים.

הדרך הטובה ביותר לתכנן את הביקור בפסגות היא בבוקר של אותו היום בו מתכוונים להגיע. ניתן לצפות בתחזית המקומית וכן במצלמות שמשדרות באופן קבוע מהאזור.

בכול מקרה, חובה לקחת בחשבון שבפסגות הגבוהות, מזג האוויר עשויי להשתנות המהירות מפתיעה. חשוב לבוא מצוידים לכול מקרה ולהתלבש בשיטת הבצל (שכבות דקות למטה ומעליהן ביגוד חם יותר ונגד רוח וגשם). הטמפרטורות בגובה של כמעט 3,000 מטרים נמוכות גם בימי קיץ חמים, כך שאם מתכננים לעלות לגובה כה רב, צריך להגיע עם בגדים חמים מספיק.

 

הרכבל לפסגה

הדרך היחידה להגיע לפסגת דאכשטיין שבסטיריה היא באמצעות עלייה ברכבל מחלקו הדרומי של ההר (Dachstein Südwandbahn). הרכבל הוא חוויה מיוחדת בפני עצמו זהו רכבל סגור עם חלונות זכוכית גדולים מכל עבריו המאפשרים ליהנות מהנוף הנפלא. בנוסף, בחלקו העליון של הרכבל יש מרפסת באוויר הפתוח למי שרוצה ליהנות מהנוף ומהאוויר הצלול והמרענן. הנסיעה ברכבל מהתחנה שלמרגלות ההר אורכת כ-10 דקות ובשוואה לרכבלים אחרים מהירות הנסיעה גבוהה במיוחד – כמעט 50 קמ"ש.

בחודשי הקיץ תחנת העלייה לרכבל עשויה להיות עמוסה מאוד והתורים בשעות העומס עשויים להיות ארוכים מאוד (עד שעתיים המתנה).

מומלץ מאוד להזמין מקום מראש לרכבל. אפשר לעשות זאת בקלות דרך האתר הרשמי של הרכבל.

שימו לב: כדי להגיע לתחנת הרכבל התחתונה ברכב יש לנסוע בכביש אגרה קטן ומפותל שנקרא Dachsteinstraße. תחנת כניסה לכביש האגרה נמצאת באזור רמסאו. אם אתם מתכוונים לעלות ברכבל להר הנסיעה בכביש הקטן תהיה בחינם אחרי שתתקפו את כרטיס האגרה במכונה הייעודית לכך שנמצאת בתחנת הרכבל של ההר.

אם אינכם מתכוונים לעלות ברכבל להר יהיה עליכם לשלם את האגרה לנסיעה בכביש. האגרה היא 14 אירו לרכב פרטי ו-6 אירו לאופנוע.

אפשרות נוספת היא לחנות את הרכב ברמסאו ומשם לקחת אוטובוס שיוצא בתדירות גבוה בקיץ ומגיע עד לתחנת הרכבל שלמרגלות ההר. הנסיעה באוטובוס עולה 3 אירו למבוגר ו-1.4 אירו לילד (בגיל 6-15).

זמני פעילות: בכול יום מ-8:30 עד 16:15.

עלות הרכבל (עלייה וירידה): מבוגר – 39 אירו. נער (16-18) – 29.5 אירו. ילד (6-15) – 19.5 אירו.

הזמנת מקום מראש

כתובת החנייה שליד תחנת הרכבל: Dachsteinstraße 140, 8972

מפה:

 

חוויית הקרחון (Gletscher Erlebnis)

לאחר שמגיעים לפסגת ההר ממתינות לכם מספר אטרקציות נפלאות ונופים עוצרי נשימה.

מפת האטרקציות שבפסגת דכשטיין:

בתחנת הרכבל העליונה ישנה מסעדה וכשיוצאים החוצה ממנה ישנו מסלול הליכה מוסדר המוביל לעמדות התצפית השונות. אפשר להתחיל בעמדת התצפית שנקראת Skywalk שנמצאת ממש מאחורי תחנת הרכבל ובולטת כמה מטרים מחוץ לקצה ההר.

המדרגות לשום מקום – מקום חובה!

תצפית "המדרגות לשום מקום" (Treppe ins nichts) מיוחדת במינה. עמדת תצפית זו היא ממש גרם מדרגות הבולט מקצה ההר ובסופו יש עמדת תצפית קטנה עשויה זכוכית עם נופים שלא רואים בכול יום.

 

כפי שמופיע במפת האטרקציות שלמעלה, כדי להגיע לעמדת התצפית בפסגת ההר, יש ללכת מעמדת התצפית Skywalk בחזרה לכניסה למסעדה ומשם להמשיך למסלול הבנוי שנקרא Skyline המאפשר לתצפת על הקרחון המרשים. משם יש לפנות לכיוון הגשר התלוי שנמצא בגובה של כמעט 3,000 מטרים! גשר זה מוביל לעמדת התצפית המרהיבה ביותר בפסגה הלא היא "המדרגות לשום מקום".

כך נראית עמדת התצפית הייחודית:

תצפית המדרגות לשום מקום. קרדיט: Julia Wegener

 

משם ממשיכים במסלול לעבר ארמון הקרח שבו מנהרות קרח רבות ופסלים יפים המוארים באורות צבעוניים. הארמון הוא חוויה קרה ויפה במיוחד.

לאחר שראיתם את הנופים הנפלאים ואת ארמון הקרח, תוכלו לשבת בנחת במסעדה וליהנות מאוכל חם או שתייה בזמן שאתם צופים בנוף.

צפו בנוף המרהיב מפסגת דכשטיין:

עלויות:

מאמצע מאי עד תחילת נובמבר:

  • מבוגר – 10 אירו.
  • נער (16-18) – 8 אירו.
  • ילד (5-15) – 5.5 אירו.

מסוף השבוע הראשון של נובמבר עד תחילת מאי: חינם!

 

מגלשת ההרים של רמסאו

לאחר הביקור בפסגת ההר והחזרה לאזור הכפרים שלמרגלותיו, אפשר להמשיך למגלשת ההרים החווייתית שברמסאו. המגלשה נמצאת ליד הר ריטיסברג (Rittisberg). מסלול המגלשה באורך של 1,330 מטרים (330 מטרים בעלייה והשאר בירידה). המסלול מפותל, בטוח וכיפי במיוחד!

את הנסיעה מתחילים ממרגלות ההר ולאחת שמתיישבים בכיסא המאובטח וחוגרים את חגורת הבטיחות תתחיל עלייה איטית עד לראש המסלול. משם תתחילו בירידה מהירה עם פיתולים רבים וכמובן נוף מדהים של ההרים הגבוהים!

שימו לב: המגלשה פועלת בחודשי הקיץ והסתיו בכול תנאי מזג האוויר (גם אם גשום). ילדים מגיל 3 עד 8 יכולים לגלוש בליווי מבוגר. ילדים מגיל 8 וגובה 1.25 מטרים יכולים לגלוש לבד.

צפו בנסיעה הכיפית במורד המסלול:

זמני פעילות:

  • 18 במאי עד ה-1 ביולי מ-10:00 בבוקר עד 16:30. סגור בימי שני ושלישי.
  • 4 ביולי עד ה-9 בספטמבר בכול יום מ-10:00 בבוקר עד 18:00 (גם בגשם).
  • 12 בספטמבר עד ה-14 באוקטובר מ-10:00 בבוקר עד 16:30. סגור בימי שני ושלישי.

עלות (נסיעה אחת):

  • מבוגר – 7 אירו.
  • ילד (8-14) – 5 אירו.
  • מבוגר + ילד מתחת לגיל 8 – 9 אירו.

אתר רשמי

כתובתSchildlehen 8, 8972 Ramsau am Dachstein, Austria

מפה:

טיפ: ליד מגלשת ההרים ישנו אגם קטן בו אפשר לשחות.

 

מידע חיוני נוסף לביקור בדכשטיין סטיריה ותצפית המדרגות לשום מקום

אתר רשמי

כתובת: Schildlehen 79, 8972 Ramsau/Dachstein

מפה:

 

השאר תגובה

* באמצעות טופס זה אתה מסכים עם האחסון והטיפול של הנתונים שלך על ידי אתר זה

מאמרים נוספים שיעניינו אותך