fbpx
אוסטריה למטיילים

האלשטאט (Hallstatt) – הכפר הציורי ביותר באוסטריה

הכפר הקטן האלשטאט (Hallstatt) הפך כבר מזמן לאחר מיעדי התיירות האהובים ביותר באוסטריה ומטיילים רבים (מאוד!) פוקדים אותו במיוחד בחודשי הקיץ. הכפר נמצא באזור זלצקאמרגוט על שפת אגם האלשטאט וסביבו מתנשאים הרים גבוהים ומיוערים. מבני הכפר עתיקים ויוצרים מראה מדהים של שילוב בין הטבע הנפלא להיסטוריה עתיקה. החוויה המרכזית היא כמובן ההליכה ברחבי הכפר וצילום תמונות מהנופים המרהיבים. עם זאת, ישנן מספר אטרקציות נוספות שאפשר לשלב במהלך הביקור הכפר.

 

סיפורו של הכפר הציורי האלשטאט

הכפר הקטן שנמצא בין אגם האלשטאט לפסגות הרי דכשטיין היה מקום התיישבות כבר בעידן הברזל ועוד אז החלה כריית מלח ממצבורי המלח הענקיים שנמצאו באזור זה. במשך השנים התפרנסו תושבי המקום מהמחצב הנחשק ואין זה פלא כי התרבות וההיסטוריה של האזור סבבה תמיד סביב המלח.

הכפר הקטן נשתמר בצורה נהדרת מימי הביניים והמבנים העתיקים שבו מוסיפים עוד יותר ליופי של האזור. זוהי חווייה נפלאה ללכת בין הרחובות הקטנים, לעבור בכיכר המרכזית ולנסות לתפוס את הזווית הטובה ביותר לצלם את אחד המקומות המצולמים ביותר בעולם.

בשנת 1997 הוכרז הכפר כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו.

צפו בנוף הנפלא שמצפה לכם:

מזג האוויר בהאלשטאט

מזג האוויר בעיר מתאפיין בחורף קר ובקיץ נעים. בחודשי החורף הטמפרטורות נעות סביב ה-0, אך יכולות להגיע גם לטמפרטורות של 10 מעלות מתחת לאפס עם הרבה שלג. בחודשי הקיץ מזג האוויר נוח. בדרך כלל אפשר לצפות לטמפרטורות סביב ה-23 מעלות. בחודשי הקיץ יש שעות אור רבות (יש אור עד 21:00).

באופן טיפוסי לאוסטריה, חודשי הקיץ גשומים יותר מחודשי החורף. באופן כללי האלשטאט נחשבת למקום יחסית גשום לאורך כל השנה.

במידה ומתכוונים לטייל בכפר ולעלות לתצפית שבהר הסמוך כדאי לקחת בחשבון שהטמפרטורות במעלה ההר נמוכות יותר וכי יש יותר רוח קרה. מומלץ להתלבש בשיטת הבצל וללבוש ביגוד קצר ומעליו בגדים חמים יותר ומעיל נגד גשם ורוח. מטרייה בתיק מומלצת מאוד לאורך כל השנה.

 

מה יש לעשות בהאלשטאט?

הסיבה העיקרית שבגללה מגיעים לכפר כל כך הרבה מבקרים היא הטבע המרהיב והנוף יוצא הדופן. כמובן שחוץ מלצלם תמונות יש כמה אטרקציות נחמדות שאפשר לכלול בביקור בכפר. אלה הן האטרקציות המומלצות:

אגם האלשטאט

האגם הגדול והצלול שנמצא בסמוך לכפר הוא אחת הסיבות שאזור זה כה יפה. האגם קיבל את שמו מהכפר והוא נקרא האלשטאטר-זה (Hallstätter See). אחד הדרכים הטובות להתרשם ממראה הכפר היא דווקא מלב האגם. במהלך חודשי הקיץ ניתן לעשות שייט מעגלי בתוך האגם ולעבור מאזור אחד לשני של האגם בקלות. ניתן גם לשכור סירת משוטים או פדלים ולשוט בתוך האגם. אם רוצים לקפוץ ולהתרענן במים, ישנם אזורים המיועדים לרחצה לאורך שפת האגם.

 

פוניקיולר לעמדת התצפית Skywalk

עמדת התצפית על הכפר והאזור נמצאת בגובה של 360 מטרים מעל גובה פני המים. זוהי עמדת תצפית נפלאה הבולטת 12 מטרים מחוץ לקצה ההר ומאפשרת לצפות בנוף מרהיב ביותר (שימו לב שאין ערפל כשאתם עולים, כי אז לא תראו יותר מדי וחבל).

עמדה זו נמצאת ממש בסמוך למגדל רודולף (Rudolfsturm) וניתן להגיע אליה בקלות באמצעות הפוניקיולר של הר המלח (Salzbergbahn). אטרקציה נוספת במקום היא המעלית הפנורמית שמובילה מהפסגה לעבר הגשר המשקיף על האזור.

זה הנוף הנשקף מעמדת התצפית:

שעות פעילות:

מה-1 באוקטובר עד ה-31 בדצמבר*: בכול יום מ-9:00 בבוקר עד 16:30. ירידה אחרונה בשעה 16:30.

מ-1 בינואר עד ה-6 בינואר: בכול יום מ-9:00 בבוקר עד 16:30. ירידה אחרונה בשעה 16:30.

מה-7 בינואר עד ה-1 בפברואר: סגור.

מ-2 בפברואר עד ה-24 במרץ: בכול יום מ-9:00 בבוקר עד 16:30. ירידה אחרונה בשעה 16:30.

מה-25 במרץ עד ה-29 בספטמבר: בכול יום מ-9:00 בבוקר עד 18:00. ירידה אחרונה בשעה 18:00.

מ-30 בספטמבר עד ה-8 בדצמבר: בכול יום מ-9:00 בבוקר עד 16:30. ירידה אחרונה בשעה 16:30.

*24.12 ו-31.12 מ-9:00 בבוקר עד 13:00. ירידה אחרונה בשעה 13:30.

עלות (עלייה וירידה בפוניקיולר):

  • מבוגר – 16 אירו.
  • ילד (4-15) – 8 אירו.
  • כרטיס משפחתי (2 הורים + 1 ילד) – 34 אירו.
  • ילד נוסף – 7 אירו.

כתובת החניון של תחנת הפוניקיולר לראש ההר: P1, Salinenplatz 4, 4830 Hallstatt חניון.

מפה:

 

 

מכרה המלח העתיק בעולם

מכרה המלח הגדול שבמעמקי הר הזלצברג (Salzberg) הוא העתיק ביותר בעולם. ממצאים ארכיאולוגים במקום מעידים על שימוש במכרה כבר לפני 7,000 שנה. את הביקור במכרה מתחילים למעשה בעלייה בפוניקיולר ממרגלות ההר. לאחר העלייה בפוניקיולר יש ללכת במעלה השביל כ-15 דקות עד שמגיעים לכניסה למכרה.

הסיור במכרה אפשרי רק כחלק מסיור מודרך. בתחילת הסיור הולכים בתוך המנהרות של המכרה ולאורך הדרך ישנן מספר עצירות עם סרטי וידאו קצרים והסברים על ההיסטוריה של המכרה. לאחר מכן מגיעים למגלשות העץ החווייתיות. יש שתי מגלשות עץ המובילות לעומק המכרה. מגלשות אלה שימשו את הכורים שעבדו במכרה במאות הקודמות. בסוף הגלישה במגלשות הללו תהיו בעומק של 400 מטרים בתוך המכרה. בעומק זה תשמעו סיפור קצר מדמות הכורה המדבר ותראו אגם מלח תת קרקעי קטן.

הסיור מסתיים בנסיעה ברכבת של המכרה שתוביל אתכם בחזרה אל הכניסה למכרה ממנה התחלתם.

שימו לב: הטמפרטורה במכרה היא 8 מעלות גם בימי הקיץ החמים. יש להצטייד בלבוש חם ונעלי הליכה סגורות וטובות.

צפו בסרטון מקיף ביותר המציג את מרבית הביקור במכרה:

 

מידע חיוני נוסף לביקור במכרה

שעות פתיחה:

מה-1 באוקטובר עד ה-9 בדצמבר מ-9:30 בבוקר עד 14:30 (תחילת הסיור האחרון). עלייה אחרונה בפוניקיולר השעה 14:00 כדי להספיק לסיור.

סגור מה-10 בדצמבר עד ה-1 במרץ.

מ-2 במרץ עד ה-24 במרץ מ-9:30 בבוקר עד 14:30 (תחילת הסיור האחרון). עלייה אחרונה בפוניקיולר השעה 14:00 כדי להספיק לסיור.

מ-25 במרץ עד ה-29 בספטמבר מ-9:30 בבוקר עד 16:30 (תחילת הסיור האחרון). עלייה אחרונה בפוניקיולר השעה 16:00 כדי להספיק לסיור.

מה-30 בספטמבר עד ה-8 בדצמבר מ-9:30 בבוקר עד 14:30 (תחילת הסיור האחרון). עלייה אחרונה בפוניקיולר השעה 14:00 כדי להספיק לסיור.

עלות (עלייה וירידה בפוניקיולר וכניסה למכרה):

  • מבוגר – 30 אירו.
  • ילד (4-15) – 15 אירו.
  • כרטיס משפחתי (2 הורים + 1 ילד) – 63 אירו.
  • כל ילד נוסף – 12 אירו.

שימו לב: ילדים מתחת לגיל 4 לא יכולים להשתתף הסיור שבמכרה.

אתר רשמי

כתובת: P1, Salinenplatz 4, 4830 Hallstatt חניון.

מפה:

עמק אכרן

אם יש לכם יותר מכמה שעות בהאלשטאט ואתם אוהבים טבע פראי ומרהיב, כדאי לכם לצאת להליכה בשבילים של עמק אכרן (Echerntal). העמק הצר והשקט הוא שינוי מרענן מהכפר העמוס במבקרים. המסלול מתחיל מחניון מספר P2 שליד הפוניקיולר להר זלצברג. המסלול ההתחלתי נקרא Echerntalweg ומשם ממשיכים למפל Waldbachstrub. לאחר עצירה קצרה במפל ממשיכים ל"גינת הקרחון" (Gletschergarten) שממנה נשקפים נופים עוצרי נשימה. משם תחזרו בחזרה דרך השבילים Malerweg, Brandbachweg ולבסוף Grabfeldweg שמגיע עד לכנסייה שבלב הכפר שנמצאת ליד חניון P1.

אל דאגה! כל השבילים מוסדרים ומשולטים כהלכה.

שימו לב: משך ההליכה הוא בין שלוש לארבע שעות. יש לנעול נעלי הליכה מתאימות להליכה בשטח.

כתובת: Parkplatz Echerntal

מפה:

 

 

איך מגיעים מוינה להאלשטאט ברכבת?

הנסיעה מוינה להאלשטאט בתחבורה ציבורית היא די מסורבלת. משך הנסיעה הוא כ-4 שעות ויש לעשות מספר החלפות לאורך הדרך. התחילה יש לנסוע לכיוון לזלצבורג ולרדת בתחנת Attnang-Puchheim Bahnhof. משם יש לקחת רכבת נוספת ולרדת בתחנת Hallstatt Bahnhof. בתחנה זו יש לקחת סירה לצידו השני של האגם שם נמצא הכפר העתיק. למעשה, השייט באגם הוא חוויה בפני עצמה ודרך מעולה לראות את הנוף הנהדר.

תוכלו לצפות בסרטון שמציג טיול ברכבת מנמל התעופה של וינה עד להאלשטאט:

מידע חיוני נוסף לביקור בכפר האלשטאט

האתר הרשמי של הכפר

כתובת: Hallstatt

מפה:

אטרקציות נוספות באזור

האלשטאט נמצא בלב אזור האגמים וסביבו ישנן מספר אטרקציות נהדרות שאפשר לשלב בעת הביקור באזור. סביב אגם הלשטאט יש עיירות נוספות ונחמדות – מצפון נמצא אזור באד גויסרן (Bad Goisern) ומדרוםמזרח נמצא אזור אוברטראון (Obertraun) בו נמצא הר דכשטיין ותצפית 5 האצבעות.

אזור גוסאו – אזור אגמים נחמד עם פעילויות טבע נהדרות. נמצא כ-30 דקות נסיעה מהלשטאט.

באד אישל – עיירת ספא מלכותית ובה היה מעון הקיץ של הקיסר פרנץ יוזף. בעיירה יש ספא מפנק. נמצא 30 דקות נסיעה מהלשטאט.

השאר תגובה

* באמצעות טופס זה אתה מסכים עם האחסון והטיפול של הנתונים שלך על ידי אתר זה

מאמרים נוספים שיעניינו אותך