fbpx
אוסטריה למטיילים

נמל התעופה של וינה | 7 דרכי הגעה למרכז וינה בכל שעות היממה

נמל התעופה של וינה (VIE - Flughafen Wien) נמצא כ-23 קילומטרים דרום-מזרחית לעיר וינה. משך הנסיעה הוא כ-20 דקות למרכז העיר וינה. אפשר להגיע מנמל התעופה או לנסוע אליו מהעיר בקלות ובזול באמצעות התחבורה הציבורית או בהסעה פרטית. למעשה, ישנה רכבת נוחה בכל 15 דקות מנמל התעופה לעיר וכן בחזרה ממנה לנמל התעופה.

אלה האפשרויות לנסיעה בין נמל התעופה של וינה למרכז העיר (ובחזרה כמובן): 

  1. הרכבת הפרברית S7 
  2. רכבת מהירה RJ או RJX
  3. רכבת ישירה (City Airport Train (CAT
  4. אוטובוס Vienna Airport Lines 
  5. הסעה עם נהג דובר עברית 
  6. אפליקציית בולט – הנחה של 10-5 אירו בנסיעה הראשונה 
  7. מונית עם נהג מקומי 

שימו לב: לאחר חצות אין רכבות ישירות למרכז וינה מנמל התעופה. ישנו קו אוטובוס תדיר (ViennaAirportLines) הפועל לאורך כל הלילה (בשל הקורונה לוח הזמנים של האוטובוס שונה באופן זמני. פרטים מטה) וכמובן שאם רוצים אפשר להזמין הסעה פרטית. 

 

מידע נוסף על אמצעי התחבורה בין נמל התעופה של וינה למרכז העיר: 

 

1. הרכבת הפרברית S7  

רכבת זו עולה 4.2 אירו בלבד לנסיעה (1.8 אירו ליציאה מגבולות העיר + 2.4 אירו לנסיעה בתוך העיר). הרכבת יוצאת בכול חצי שעה מנמל התעופה או ממרכז וינה. הרכבת פועלת מ-4:19 בבוקר ועד 23:49 בלילה והיא מגיעה לתחנת Wien Mitte שבמרכז וינה ולעוד מספר תחנות פחות מרכזיות ברחבי העיר (Wien Praterstern, Wien Handelskai, Wien Florisdorf). אורך הנסיעה הוא בין 20 ל-40 דקות (ישנן שתי רכבות S7 ואחת מהן איטית יותר ועוצרת ביותר תחנות לאורך הדרך). אפשר לרכוש את הכרטיסים במכונות האדומות שממוקמות בכניסה לרציפים, אין חובה להזמין מקומות מראש. ללוח זמנים עדכני ורכישת כרטיסים מראש. אחרי שמגיעים לתחנת Wien Mitte מנמל התעופה אפשר להמשיך ולהתנייד בתחבורה הציבורית של וינה מבלי לרכוש כרטיס נסיעה נוסף. בתחנת Wien Mitte עוברים הקווים U3 (הקו הכתום) ו-U4 (הקו הירוק) של הרכבת התחתית. 

 

2. רכבת מהירה RJ או RJX

בדומה לרכבת הפרברית S7, גם רכבת זו עולה רק 4.2 אירו לכיוון, אך רכבת זו ללא ספק מהירה יותר ונוחה יותר. הנסיעה בה אורכת בין 15-18 דקות ואפילו יש חיבור אינטרנט חינמי ברכבת זו. 

מנמל התעופה היא יוצאת בתדירות של כ-30 דקות (בשעות 8:03, 8:33, 9:03 וכו').הנסיעה הראשונה היא ב- 6:33 בבוקר והנסיעה האחרונה היא בשעה 23:03. הקו מנמל התעופה מגיע למעשה עד לתחנה המרכזית בעיר זלצבורג (Salzburg HBF), אך יש לה עצירת ביניים בתחנת הרכבות המרכזית של וינה (Wien Hauptbahnhof). 

מתחנת הרכבות המרכזית של וינה הרכבת יוצאת בתדירות של כ-28 דקות. בדרך כלל 12 דקות אחרי השעה או 40 דקות אחרי השעה (9:12, 9:40, 10:12 וכו'). הרכבת פועלת מ-5:42 בבוקר ועד 22:12. לפעמים זמני הרכבת (במיוחד מוקדם בבוקר או מאוחר בערב) עשויים להיות מעט שונים, כך שחייבים לבדוק את לוח הזמנים מראש באתר הרכבות. ללוח זמנים עדכני ורכישת כרטיסים מראש

 

3. הרכבת הישירה CAT

רכבת זו מושבתת כרגע בשל הקורונה עד להודעה חדשה!

זוהי רכבת המנהלים היוקרתית שנוסעת ללא עצירות מנמל התעופה לתחנת Wien Mitte במרכז וינה. הרכבת פועלת מ-5:30 בבוקר ועד ל-23:30. משך הנסיעה ברכבת זו למרכז וינה או לנמל תעופה הוא 16 דקות באופן קבוע.

תוספת נחמדה עבור הנוסעים ברכבת זו היא האפשרות לעשות צ'ק אין כבר מוינה ולשלוח את המזוודות למטוס מבלי להיסחב איתם בנמל התעופה (אפשרי רק לטסים בחברות:Austrian, Lufthansa, Eurowings, Swiss ו-Brussels Airlines). בנוסף, ישנו חיבור אינטרנט חינמי לגלישה בזמן הנסיעה. 

מחיר הנסיעה ברכבת זו הוא 11 אירו לכיוון ו-19 אירו לנסיעה הלוך ושוב.

אתר רכבת הרשמי.

 

4. אוטובוס ViennaAirportLines  

אם אתם רוצים להגיע לתחנות מרכזיות יותר בתוך העיר תוכלו לנסוע באוטובוס זה שעוצר בתחנות כמו Westbahnhof, Schwedenplatz ו–Hauptbahnhof. מחיר הנסיעה הוא 8 אירו לכיוון אחד ו-13 אירו לנסיעה הלוך ושוב. ילדים עד גיל 6 עולים בחינם וילדים מגיל 6-14 משלמים חצי מחיר.

שימו לב: קו אוטובוס זה נוסע מנמל התעופה ובחזרה לאורך כל שעות הלילה. (בשל הקורונה, שעות הפעילות של קו האוטובוס השתנו באופן זמני והוא מתחיל לפעול מ-4:30 בבוקר). וודאו את שעות הנסיעה באתר האוטובוס שבקישור מטה.

מידע נוסף ורכישת כרטיסים.

 

5. הסעה – נמל התעופה של וינה למרכז העיר עם נהג דובר עברית 

תודות לקהילה היהודית והישראלית בוינה, ישנם מספר נהגים דוברי עברית המציעים שירותי הסעה מנמל התעופה ובחזרה. אם מעדיפים להתחיל או לסיים את הטיול עם ליווי דובר עברית אפשר לתאם את ההסעה פה. 

 

6. הזמנת הסעה עם הנחה באפליקצית בולט 

Bolt היא המתחרה הגדולה של אובר בוינה. זו אפליקציה המקשרת בין נוסעים לנהגים מקומיים.  באמצעות האפליקציה תוכלו להזמין נהג מכול מקום בעיר במחיר ידוע מראש ולשלם הכול דרך האפליקציה. שימו לב שעליכם לחבר את חשבון הפייפאל או כרטיס האשראי כדי להשתמש באפליקציה. אין תשלום ישירות לנהג. המחירים של אפליקציה זו זולים בדרך כלל מחברות מוניות מקומיות או נהגים דוברי עברית. 

בחודשים האחרונים ישנה הטבה מיוחדת לנוסעים בפעם הראשונה – הנחה על הנסיעה הראשונה. בכדי להינות ממהטבה יש להוריד את האפליקציה ולפני שמזמינים נסיעה יש להכניס קוד הנחה. אפשר לקבל את קוד ההנחה פה: https://invite.bolt.eu/HN9NDX 

 

7. מונית עם נהג מקומי דובר אנגלית 

ישנן חברות מוניות רבות המתחרות על הקו שבין נמל התעופה של וינה למרכז העיר. אפשר למצוא בקלות מונית עם נהג מקומי. ישנן כמובן מוניות הממתינות מחוץ לנמל התעופה, אך אלה לרוב יקרות יותר. בתוך אולם מקבלי הפנים, מצד שמאל ליציאה, ישנן דלפקים של כמה חברות מוניות רציניות ואמינות כמו Airport Driver. המחירים הם סביב 35 אירו למונית לעיר. 

אם מזמינים מונית מראש אפשר למצוא מונית גם ב-25 אירו לכיוון. חברת Cool Cab הפכה פופולרית לאחרונה בשל המחירים הזולים שלה בהשוואה למתחרים. ישנן כמובן עוד חברות רבות המציעות הסעות במחירים הנעים בין 25-35 אירו. 

מספר חברות מוניות להסעה מנמל התעופה של וינה למרכז העיר: 

 

לסיכום:

הדרך בין נמל התעופה של וינה למרכז העיר אינה מסובכת וישנן המון אופציות כיצד להגיע למלון בכל שעות היום והלילה (בשל הקורונה, התחבורה הציבורית לנמל התעופה לא פועלת בין 1:00 ל-4:00 בבוקר). גם אם לא הזמנתם הסעה מראש תוכלו לעלות לרכבת, לקחת אוטובוס, להזמין הסעה בקלות באפליקציה או פשוט לקחת מונית בנמל התעופה. אין סיבה לדאוג כשמגיעים לוינה, במיוחד מאחר ונמל התעופה נמצא רק 20 דקות מהעיר!

לאחר שמגיעים לעיר כדאי להתנייד בתחבורה הציבורית הנהדרת. תוכלו למצוא מידע נוסף על התחבורה הציבורית המעולה של וינה במאמר המורחב שהכנו.

אם עוד לא תכננתם את הטיול לגמרי, תוכלו להיעזר במאמר המקיף ביותר שהכנו על תכנון הטיול לעיר וינה. במאמר זה יש פירוט של כל האטרקציות המרכזיות של העיר לפי המיקום שלהם ברובעי העיר השונים. 

בכדי להעשיר את הטיול שלכם, כדאי לבחור סיור מודרך בעברית בוינה או לצאת לטיול מודרך בעברית באזורי הטבע המקיפים את העיר. מצאו פה פירוט של הסיורים המומלצים עם הדרכה בעברית.

 

 

השאר תגובה

* באמצעות טופס זה אתה מסכים עם האחסון והטיפול של הנתונים שלך על ידי אתר זה

מאמרים נוספים שיעניינו אותך