fbpx
אוסטריה למטיילים

רוזג – פארק איילים ומבוך הצמחים הגדול באוסטריה

הכפר הקטן רוזג (Rosegg) נמצא במרחק קצר מהגדה המערבית של אגם וורטרזה היפה. בכפר נמצאת אחוזה עתיקה ובה גן חיות נחמד ומבוך גדול. למרגלות שטח האחוזה נמצא מוזיאון פתוח המציג ממצאים הקשורים בחיי הקלטים שהתגוררו באזור זה לפני אלפי שנים.

אחוזת רוזג (Schloss Rosegg)

אחוזת רוזג נבנתה ב-1772 על ידי הנסיך אורסינירוזנברג עבור המאהבת האיטלקייה שלו – מדאם לוקרציה. מבנה האחוזה נבנה בסגנון איטלקי וחלק מהריהוט המקורי עדיין נמצא בתוכה.

הבעלים השני של הטירה היה פטר ריטר פון בור שהיה יועץ של הקיסר וגם זייפן כספים מוכשר. פון בור היה זה שהקים את גן החיות שפועל עד היום. לאחר מכן נמכרה האחוזה למשפחת האצולה ליכטנשטיין והיא נמצאת בבעלותם עד היום.

בתוך מבנה האחוזה מתקיימות תצוגות אומנות שונות, מופעי מוזיקה, מופעי תיאטרון ועוד. במקום פועל בית קפה נחמד לרווחת המבקרים.

 

 

גן החיות של אחוזת רוזג

במדינת קרינתיה נחשב גן החיות של אחוזת רוזג לגדול ביותר מבין גני החיות של האזור. גן החיות הוקם ב-1830 על ידי זייפן הכספים פטר ריטר פון בור. בגן החיות יש כ-400 בעלי חיים מ-35 זנים שונים. בנוסף במקום יש פינת ליטוף וגן שעשועים לילדים.

 

 

מבוך הצמחייה הגדול באוסטריה

מבוך צמחייה הוא אלמנט שהיה נפוץ מאוד בגנים אנגלים במאות ה-17 וה-18, אך גם באוסטריה היו כמה מבוכים יפים (אחד מהם נמצא בארמון שונברון).

ב-2001 הוקם מבוך צמחייה גדול בשטח שבין בית האחוזה למתחם גן החיות. שטחו של המבוך הוא 2400 מטרים רבועים ואורך המסלול שבתוכו הוא קילומטר אחד. במרכז המבוך ניצב מגדל שמסייע להולכים בתוכו לנווט בין קירות הצמחייה הגבוהה.

 

מידע חיוני נוסף לביקור באחוזת רוזג

שעות פתיחה:

אחוזת רוזג – 1 במאי עד 9 בספטמבר מ-10:00 בבוקר עד 18:00. יום שני סגור, חוץ מביולי ואוגוסט שבהם האחוזה פתוחה בכול יום. כניסה אחרונה בשעה 17:30.

גן החיות – 25 במרץ עד ה-4 בנובמבר בכול יום מ-9:00 בבוקר עד 18:00. כניסה אחרונה בשעה 17:00.

המבוך – 1 במאי עד סוף אוקטובר מ-10:00 בבוקר עד 18:00. יום שני סגור, חוץ מביולי ואוגוסט שבהם האחוזה פתוחה בכול יום. כניסה אחרונה בשעה 17:30.

עלויות:

כניסה לאחוזה, לגן החיות ולמבוך: מבוגר – 16.5 אירו. ילד (6-15) – 10.5 אירו. משפחה (2 הורים והילדים) – 48 אירו.

ניתן להיכנס רק לחלק מהמקומות ולא לכולם ביחד בעלות מוזלת.

פירוט המחירים מופיע בקישור זה. (שימו לב: Schloss משמעותו בית האחוזה, Tierpark משמעותו גן החיות וLabyrinth משמעותו מבוך).

אתר רשמי (גרמנית)

כתובת: Wildparkweg, 9232, Rosegg

מפה:

 

המוזיאון הפתוח – עולם הקלטים

במוזיאון זה תוכלו לקבל הצצה מקיפה לעולם הקלטים העתיק. הקלטים היו התושבים הקדומים של אזור זה של אוסטריה. במקום זה, ליד אחוזת רוזג, נמצא אתר קבורה קלטי עתיק שבו ככל הנראה נקברו בני המעמד העליון. הקברים שנמצאו היו מלאים בתכשיטים ונשקים עתיקים.

בין הקברים נמצאה גם מערכת מעברים עתיקה וייחודית במינה שחיברה ביניהם בצורה מתוחכמת ביותר.

המוזיאון מציג את הממצאים השונים מאתר עתיקות זה ובעיקר את מגוון התכשיטים הרב שנמצא בקברי הנשים הקלטיות.

מידע חיוני נוסף לביקור באחוזת רוזג

שעות פתיחה:

עלויות:

מבוגר – 6.7 אירו

ילד (6-15) – 3.1 אירו.

לילד מתחת לגיל 5 – חינם.

משפחה (2 הורים + ילדים עד גיל 15) – 13.5 אירו.

כניסה חינם למחזיקי כרטיס ההנחות של קרינת'יה.

אתר רשמי (גרמנית)

כתובת: Bergweg 22, 9232 Frög

מפה:

 

במרחק נסיעה קצר מאחוזת רוזג תוכלו להגיע לאחד האגמים הפופולריים ביותר באוסטריה – אגם וורטרזה. בחודשי הקיץ, מי האגם חמימים וניתן לשחות בו ולהשתעשע במגוון פעילויות מים מהנות. קראו עוד על אגם וורטרזה

השאר תגובה

* באמצעות טופס זה אתה מסכים עם האחסון והטיפול של הנתונים שלך על ידי אתר זה

מאמרים נוספים שיעניינו אותך