fbpx
אוסטריה למטיילים

הרי טוראכר – מגלשת הרים וכביש אלפיני

בצפון מדינת קרינת'יה, בגבול עם מדינת סטיריה ישנו אזור הרים גבוהים וגבעות מיוערות, באורך של שני קילומטרים, שנקרא טוראכר-הוה (Turracherhöhe). פסגות ההרים באזור זה שייכות לרכס הרי הנוק ומתנשאות לגובה של כ-2,400 מטרים מעל פני הים.

ההתיישבות באזור הרי טוראכר החלה רק במאה ה-17 כאשר נמצאו מינרלים חיוניים באזור זה והחלה מלאכת כרייה. הכביש האלפיני נפתח רק במהלך המאה ה-20 והוא נקרא בשם זהה לזה של האזור טוראכרהוה. הכביש מחבר בין זלצבורג לקרינת'יה ובחלקו הוא עובר בגובה רב בין פסגות ההרים. מספרו של הכביש הוא B95 והוא נקרא רחוב טוראך (Turracher Strasse).

הכפר המרכזי נקרא טוראך (Turrach). הוא נמצא בגובה של כ-1,763 מטרים מעל פני הים ובו מתגוררים באופן קבוע כ-100 תושבים. במשך זמן רב היו בכפר רק חוות קטנות ובתי הארחה לכורים וחוטבי העצים שעבדו במכרות. כיום, התפתח הכפר, במיוחד בגלל התיירים שפוקדים אותו וניתן למצוא בו שני מלונות יוקרה וכ-40 מלונות קטנים ובתי הארחה (אפשר למצוא פה רשימה של מקומות לינה מומלצים באזור).

מעניין לדעת כי הכפר הקטן מחולק בין שתי המדינות – סטיריה וקרינת'יה. חלקו הצפוני של הכפר שייך לסטיריה וחלקו הדרומי שייך לקרינתיה. אם רוצים לקבל דואר כדאי לשים לב שהמיקוד שונה בין שני חלקי הכפר הקטן. כשנוסעים דרך הכפר ניתן לראות את הדגלים של שתי המדינות במרכזו, אך אין שילוט מיוחד שמצהיר על היותו מחולק.

 

 

אזור האגמים של טוראך

באזור טוראכרהוה נמצאים שלושה אגמים יפים. לפי האגדה המקומית העתיקה, אגמים אלה נוצרו מדמעות האושר של אלוהים שראה את הטבע היפה שברא. האגם הגדול מבין השלושה הוא אגם טוראך (Turracher Lake). במרחק קצר נמצאים שני האגמים הקטנים יותר והידועים פחות – האגם השחור (Schwarzsee) והאגם הירוק (Grünsee). ניתן להגיע לשני האגמים הקטנים רק בהליכה בשבילי הטבע, ואין מלונות או בתי הארחה באזור שלהם.

 

 

מזג האוויר באזור הרי טוראכרהוה

בשל הגובה הרב בו נמצא הכפר, יש באזור זה הרבה ימי שמש ופחות עננות לאורך השנה כולה. השלג מתחיל לרדת כבר בסביבות חודש אוקטובר והוא מפשיר רק בסביבות חודש מאי. בחורף, הטמפרטורות נעות בין -6 ל-5 מעלות ובקיץ הן מגיעות לכ-12 מעלות לאורך היום. הזמן הטוב ביותר לבקר הוא בחודשים יוני עד אוקטובר (אם לא מגיעים כדי לעשות סקי כמובן).

אם מגיעים לאזור זה חשוב להתלבש בהתאם בשל הטמפרטורות הנמוכות. כדאי לזכור כי גם אם בעמקים הטמפרטורה נעימה, בגובה רב, הרבה יותר קר וגם יש רוחות קרות. מומלץ להתלבש בשיטת הבצל ולקחת כמה שכבות של בגדים, כולל ביגוד נגד גשם ורוח.

מידע על התחזית העדכנית בטוראכרהוה

 

 

אטרקציות מומלצות בהרי טואכר 

האזור ההררי והיפה מציע מגוון פעילויות חורף וקיץ למבקרים. בחורף, פועל באזור אתר סקי ובו מגוון רב של מדרונות החלקה עבור גולשים בכול הרמות. בקיץ, לאחר הפשרת השלגים, נפתחים מסלולי הליכה בחיק הטבע למשפחות ומטפסים מנוסים. בנוסף על כך, ישנה מגלשת הרים חווייתית הפועלת לאורך כל השנה – בין אם בחורף המושלג או בקיץ החמים. למשפחות עם ילדים קטנים ישנו פארק עם פעילויות מהנות. בחלק זה נפרט על מגלשת ההרים ופארק ההרפתקאות לילדים.

1. מגלשת ההרים נוקי פליצר (Nocky Flitzer)

בגובה של 2,000 מטרים מעל פני הים מתחיל מסלול גלישה חווייתי באורך של קילומטר וחצי. בתחילה יהיה עליכם לעלות ברכבל לפסגת ההר ומשם תוכלו לרדת במהירות של עד 40 קמ"ש לעבר תחנת הרכבל התחתונה.

מסלול הגלישה מפותל וכולל 15 גלים, גשר אחד, 2 קפיצות ו-3 ספירלות. שבו בנחת, חגרו את חגורת הבטיחות וצאו לנסיעה כיפית במיוחד בין היערות והשדות. המסלול פתוח בחורף ובקיץ. המסלול עצמו עומד בכול תקני הבטיחות – ישנן מערכות בלימה ואחיזה מתקדמות, רשתות בטיחות ומושבים יציבים ונוחים לגב.

ילדים מגיל 3 יכולים לגלוש בליווי מבוגר. ילדים מגיל 8 (ובגובה של 1.25) יכולים לגלוש לבד.

צפו בגלישה החוויתית בנוקי פליצר

 

מידע חיוני נוסף על מגלשת ההרים

זמני פעילות:

חורף: מסוף דצמבר עד אמצע אפריל.

קיץ:

16 ביוני – 29 ביוני: מ-10:00 בבוקר עד 16:00.

30 ביוני עד 9 בספטמבר: מ-10:00 בבוקר עד 17:00.

10 בספטמבר – 26 באוקטובר: מ-10:00 בבוקר עד 16:00.

עלויות:

עלייה ברכבל וירידה ברכבל או במגלשת ההרים: מבוגר – 13.5 אירו. ילד (6-14) – 10 אירו. ילד (3-5) – 3 אירו.

אתר רשמי

כתובת: Turracher Höhe 178, 8864 Turracherhöhe

מפה:

 

 

2. פארק ההרפתקאות של נוקי

ליד המסלול של מגלשת ההרים נמצא מתחם משחקים חוויתי לילדים. הפארק מציע מסלול הליכה חווייתי שלאורכו 7 תחנות עם משחקים וחידות בעקבות סיפורו של הארנב נוקי. המסלול מעגלי וכולל פעילויות לימודיות עבור הילדים. ישנן גם עמדות תצפית פנורמיות על האזור כולו.

 

מידע חיוני נוסף לביקור בפארק

זמני פעילות (עבור הרכבל):

16 ביוני – 29 ביוני: מ-10:00 בבוקר עד 16:00.

30 ביוני עד 9 בספטמבר: מ-10:00 בבוקר עד 17:00.

10 בספטמבר – 26 באוקטובר: מ-10:00 בבוקר עד 16:00.

עלויות:

עלייה ברכבל וירידה ברכבל או במגלשת ההרים: מבוגר – 13.5 אירו. ילד (6-14) – 10 אירו. ילד (3-5) – 3 אירו.

אתר רשמי

כתובת: Turracher Höhe 178, 8864 Turracherhöhe

מפה:

 

 

אחרי שמבקרים באזור האגמים היפה וגולשים במגלשת נוקי פליצר, אפשר להמשיך לעומק שמורת הטבע הנפלאה של הרי הנוקברגה. תוכלו לקרוא מידע מורחב על השמורה במאמר הייעודי שהכנו.

 

 

השאר תגובה

* באמצעות טופס זה אתה מסכים עם האחסון והטיפול של הנתונים שלך על ידי אתר זה

מאמרים נוספים שיעניינו אותך