fbpx
אוסטריה למטיילים

מסלול אופניים לאורך הדנובה – רכיבה בדרך הקיסרים והמלכים

בראש רשימת האטרקציות הפופולריות עבור מטיילים אקטיביים באוסטריה נמצא ללא עוררין מסלול שביל האופניים שלאורך נהר הדנובה. במספר ימים תוכלו לעבור לאורך אתרים היסטורים, עיירות עתיקות ונופים מרהיבים החל מפסאו שבגרמניה דרך אוסטריה עילית ועד לעיר וינה - בירת אוסטריה.

תוכנית מסלול רכיבה חוויתית לאורך הדנובה – מפסאו לוינה 

אורך נהר הדנובה הוא  2,869 ק"מ והוא חוצה 10 מדינות. מבחינה היסטורית, הרומאים הקימו את האימפריה שלהם לאורך הנהר. בנוסף,  בדרך לכיבוש ארץ ישראל עברו הצלבנים לאורך נהר זה. כתוצאה מכך, לאורך גדות נהר הדנובה ניתן לראות טירות ומבצרים מימי הביניים בהם התגוררו אצילים ומלכים וכן מנזרים מבודדים שחלקם פעילים עד היום. יתר על כן, באזורים שונים לאורך הנהר ישנן גבעות תלולות עם כרמים רבים המשמשים לתוצרת של יין מקומי משובח ומספקים חווית נופים מרהיבה עבור הרוכבים לאורך המסלול.

שביל האופניים של נהר הדנובה הוא כנראה שביל האופניים הידוע ביותר באירופה. השביל סלול ולאורכו מידע אינפורמטיבי עם שילוט והכוונה. דבר זה הופך את המסלול לנוח גם עבור משפחות. 

הכנו עבורכם תוכנית טיול של 8 ימים לאורך נהר הדנובה. ניתן לעשות טיול זה באופן עצמאי, אך אפשר כמובן להיעזר במומחים לך ולהצטרף לטיול מאורגן. פרטים והמלצות על כך בהמשך. 

שימו לב: המסלול השלם של הטיול הוא 8 ימים, אך אפשרי לעשות גם טיול מקוצר של 5-6 ימים העובר בנקודות מרכזיות לאורך המסלול. 

מפת המסלול

מפת מסלול הרכיבה לאורך הדנובה
מפת מסלול הרכיבה לאורך הדנובה

 

יום 1 –  נחיתה במינכן והגעה אל העיר פסאו (Passau), עיר שלושת הנהרות.

זהו יום של התארגנות והיכרות ראשונית עם התרבות המקומית. נחיתה במינכן ומשם הגעה אל העיר פסאו. בעיר תינתן שהייה במלון מקומי בו יחכו האופניים והציוד הדרוש למסלול.

העיר פסאו ממוקמת בבוואריה התחתית בגרמניה. העיירה מכונה "עיר שלושת הנהרות" מכיוון שזהו האזור בו נהר הדנובה (Danube) פוגש את נהר ה-איז בצפון (Iiz) ואת נהר ה-אין בדרום (Inn). האוכולוסייה של העיר מונה כ-50,000 תושבים. כ-12,000 מהם הינם סטודנטים הלומדים באוניברסיטאות המקומיות (עיר סטודנטיאלית).  העיר בנויה בסגנון נוסטלגי מימי הביניים של מבנים גוטים וארכיטקטורה בארוקית. ביום הראשון יהיה לכם זמן לסייר בעיר ובמבנים העתיקים שבה. אנו ממליצים לעבור בין הגשרים השונים המפרידים בין השכונות של העיר ולהנות מהארכיטקטורה המרהיבה שלה. אטרקציות עיקריות בעיר פסאו הינו המבצר של העיר שהוקם בשנת 1219 ושימש כמקום מבצרו של הבישופ של פסאו ו-קתדרלת סנט שטפן (1688) הממוקמת במרכז העיר העתיקה של פסאו. בביקור בעיר תוכלו להבחין בנוף של 8 מחוזות, שחלקם מופרדים על ידי נהרות וגשרים המקשרים בינייהם. המסלול מהעיר פסאו אל שביל האופניים לכיוון העיר וינה נקראת דרך המורשת המיועדת, או דרך הקיסרים והמלכים.

העיר פסאו

העיר פסאו

 

יום 2 – נסיעה מפסאו אל העיר שלוגן "עיקול הדנובה",כ- 40 קילומטרים.

המסלול מתחיל ברכיבה נעימה עם כיוון זרימת הדנובה, דרך הרובע של פסאו שנקרא אוברנצל (Obernzell) לעמק הדנובה הציורי ולעיירה הקטנה והמקסימה אנגלהרטצל (Engelhartszell). ממנה ממשיכים לאורך הגדה הצפונית עד לעיקול שלוגן (Schlogen), עיקול מרהיב בו הנהר העצום מתעקל בזווית של 180 מעלות ויוצר לולאה מושלמת. אחת מהחוויות של יום זה היא צפייה בעיקול הדנובה המפורסם מסיפון המעבורת שלוקחת את הרוכבים לצדו השני של הנהר. המעבורת מעבירה את הנוסעים עם האופניים אל אזור המלון בו ישהו בלילה.

עיקול שלוגן

עיקול שלוגן

 

 

יום 3 –  רכיבה משלוגן עד העיר לינץ (Linz), בירת אוסטריה העילית, כ-50 קילומטרים

המסלול ממשיך על גדות הנהר דרך עיירות טבולות ירוק כמו אשאך (Aschach), אוטנסהיים (Ottensheim) ווילהרינג (Wilhering) עד אשר מגיעים אל העיר לינץ, בירת אוסטריה העילית. לחובבי הקולינריה, אנו ממליצים בחום ביום זה להקדיש זמן ביקור בעיר העתיקה של לינץ הידועה בסצנה הקולינרית המתפתחת ומפתיעה במגוון המסעדות המצויות בעיר. במידה ותרצו לראות את הנוף האורבני,  נקודת תצפית מעולה ברחבי העיר היא גבעת פוסטלינגסברג (Postlingsberg) המספקת נקודת תצפית פנורמית על העיר כולה. בנוסף, בית הקפה Jindrak מכיל טרסה עם נוף מקסים. כמו כן, לאווירה יותר טבעית ומרגיעה מומלץ ביקור בפארק הדנובה דונאולנדה (Donaulnde). 

הידעתם? לינץ היא העיר ה-3 בגודלה  באוסטריה עם אוכלוסיה של 205,726 תושבים ונחשבת לבירת אוסטריה עילית. העיר נחשבת כאחת מערי UNESCO וידועה באומנות כלי התקשורת החדשניים באזור (כלי תקשורת כגון אומנות דיגיטלית, עיצוב גרפי, אנימציית מחשב, אומנות אינטרנטית, אומנות אינטרקטיבית וכדומה). קינוח מקומי מומלץ מאוד הינו העוגה של לינץ (Linzer Torte). עוגה עם מתכון עתיק יומין (משנת 1653) המפורסמת באזור.

  

יום 4 – רכיבה מלינץ אל העיירה העתיקה גריין (Grein), כ-55 קילומטרים.

ביום זה תתרחקו מעט מהנהר, למנזר סנט פלוריאן (St. Florian, על שם פטרון העיר לינץ), ומשם תרכבו אל העיר אנס (Enns) שעל גדות נהר בעל שם זהה. אנס הייתה הראשונה לקבל מעמד של עיר באוסטריה, לפני כאלף שנים. סמל למעמד המיוחד הוא מגדל מרשים ביותר, המתנשא לגובה 60 מטר במרכז כיכר השוק.

העיר אנס
העיירה אנס

 

אטרקציות מומלצות באזור זה: 

בתוך העיירה תוכלו לבקר במוזיאון לאוריאקום (Lauriacum) שבו אפשר לראות אוסף ארכיאולוגי ייחודי לאזור. מהעיירה אנס תמשיכו בעקבות הנהר, דרך המישורים של מרשלנד לעבר העיר הבארוקית היפהפייה גריין (Grein. בעיר העתיקה גריין תוכלו לבקר בתיאטרון העתיק ביותר באוסטריה, במוזיאון השייטים המפורסם ובטירת גריינבורג (Greinburg) המרשימה.

מנזר סנט פלוריאן – שייך למנזר הסדר של סנט אגוסטין ומשמש כמרכז תרבותי ודתי עבור אוסטריה הבארוקית. אחד מהמעלות הכי גדולות של המנזר הינו הספריה שמכילה כ-150,000 ספרים.

העיירה אנס – אחת מהעיירות הראשונות של אוסטריה, נוסדה בשנת 1212. הסמל הכי בולט של העיירה הינו מגדל העיירה הממוקם במרכז העיר.

מוזיאון לאוריאקום – מוזיאון המוקדש להיסטוריה והכיבושים של ה-לגיונרים. המוזיאון שופץ בשנת 2018 ומכיל תערוכות ואטרקציות שונות למבקרים ולמשפחות.

טירת גריינבורג – טירה עתיקה שנבנתה בין השנים 1488-1493 ומשמשת כאטרקציה המרכזית בעיירה הקטנה גריין הממוקמת לצד נהר הדנובה.

 

יום 5 – רכיבה מהעיירה גריין אל מלק (Melk), פנינת עמק הווכאו – כ-55 קילומטרים

המסלול רכיבה ביום זה הוא די נעים וקל ומכיל נוף ציורי ושליו. הנוף הזה עומד בסתירה עם ההיסטוריה של המקום, שהיה יראתם של שייטי הדנובה – בשל מבנהו הפיסי, הוא יצר קושי רב למעבר סירות. במהלך הרכיבה אנו ממליצים לכם לעצור לביקור בכנסיית מריה טאפרל (Maria Taferl), שיופייה מושך אליה אלפי צליינים מדי שנה וממנה אפשר לראות תצפית פנורמית מרהיבה על האזור כולו. יום הרכיבה מסתיים בעיירה מלק הידועה בעיקר במבנים העתיקים שבה ובמנזר מלק במרכז העיר.

העיירה מלקהעיירה מלק (Melk) הינה עיירה עתיקה (831) הממוקמת בעמק הווכאו. העיירה ידועה במגוון רחב של ארכיטקטורה שמשקפת תקופות שונות מאז הקמתה ועד היום. המבנה הכי מפורסם בעייר הינו המנזר הבנדיקטי הממוקם במרכז העיר. מנזר מלק הוקם בשנת 1089 לספירה ושופץ בשנת 1732. המקום מכיל את הקבר של הקדוש קונומן מ-שטוקראו ובנוסף שרידים עתיקים של חברים לבית בבנברג, משפחת האצולה הראשונה של אוסטריה. כשבקרו במנזר מלק, אנו ממליצים להגיע אל ראש ההר של המנזר בו ישנה נקודת תצפית טובה המשקיפה על העיירה ועל עמק הווכאו בכלל.

בנוסף, המדרחוב במרכז העיר של העיירה מכיל מראה ציורי ומקסים.

מלק מהווה את תחילתו של עמק הווכאו, עמק היין בעל נופי כרמים וטירות מרשימות.

מנזר מלק

מנזר מלק

 

יום 6 – מהעיירה מלק אל קרמס (Krems), בין טירות וכרמי היין של העמק – כ-50 קילומטרים.

יום זה הוא גולת הכותרת של סיור האופניים – רכיבה בעמק הווכאו באוסטריה התחתית.

עמק הווכאו (Wachau) הינו אזור מפורסם שמוכר כאתר מורשת עולמי. העמק מכיל מבנים ארכיטקטוניים עתיקים וייחודיים כגון טירות ומנזרים במקביל לכרמי יין ונופים טבעיים מרהיבים. לאורך המסלול תרכבו בין נופים ירוקים, כרמי יין, מטעים וגבהות לצד כפרים אוסטרים אותנטיים כגון העיירה שפיץ (Spitz), וייסנקירכן (Weisenkirchen) ודורנשטיין (Durnstein). במהלך הדרך אנו ממליצים לבצע עצירה ביקב מקומי לטעימות של תוצרת היין המקומית. הרכיבה תסתיים בעיירה קרמס העתיקה.

הידעתם? העיירות שפיץ ו-וייסנקירכן הן עיירות שווקים הממוקמות לצד נהר הדנובה. בביקור בעיירות אלו תוכלו לחוות את אווירת הכפרים של המקום ולקנות מוצרים מקומיים. כמו כן, עיירות אלה ידועות בתחנת המעבורת המפליגה משם לאורך נהר הדנובה.

העיירה דורנשטיין – העיירה דורנשטיין (Dürnstein) נוסדה בשנת 1002. העיירה נחשבת כאתר מורשת עולמית ומסמלת את תחילת בעלות משפחת האצולה קונרינג (Kuenring) על אדמת אוסטריה. בראש העיירה ניתן לראות את שרידי טירת דורנשטיין שהגנה על העיירה ומשפחה האצולה לאורך דורות. טירת דורנשטיין ידועה בתור הטירה שבה נכלא המלך האנגלי ריצ'רד לב הארי לאחר שחזר מסיום מסע הצלב ה-3. עקב סכסוך עם הדוכס האוסטרי לאופולד ה-5 ושריפת הדגל האוסטרי נכלא מלך אנגליה בטירה בשנים 1192-1193. בשנת 1645 נהרסו חלקים רבים מהטירה על ידי כובשים שוודים, אבל עד היום ניתן לראות את הריסות הטירה לצד נוף נהר הדנובה והעיירה דורנשטיין הסמוכה. בנוסף, אחת ממעלות הטירה היא נקודת תצפית מעולה על עמק הווכאו, נהר הדנובה והעיירה דורנשטיין השוכנת בתחתית חורבות הטירה.

טירת דורנשטיין

שרידי טירת דורנשטיין העתיקה

 

העיר קרמס –  קרמס היא העיר החמישית בגודלה באוסטריה וממוקמת 69 קילומטרים מערבית לעיר וינה ולצד נהר הדנובה (כשעה וחצי נסיעה). העיירה הוקמה בשנת 995 לספירה ובעלת אופי שנשתמר עוד מימי הביניים. כשתסתובבו בעיר העתיקה של קרמס או בחומות שמקיפות אותה תחשפו לארכיטקטורה מימי הביניים ומבנים עתיקים שנשמרו עד היום כגון שער שטיינר (Steiner Tor). כמו כן, העיירה קרמס ידועה בהנפקת ברנדי משמשים מקומי בשם Marillenschnaps ובתוצרת משובחת של יינות.

העיר קרמס

קרמס
מרכז העיירה קרמס

 

יום 7 – מקרמס לטולן (Tulln) – עיר הפרחים, ומשם רכבת לוינה – כ-45 קילומטרים.

מקרמס תמשיכו את הרחיבה לאורך הנהר לעיירה טולן (Tulln) הידועה כ"עיר הפרחים", בשל שפע הפארקים והאזורים הירוקים שלה. בנוסף לפארקים ולגנים בעיירה, אנו ממליצים לבקר במוזיאון הצייר האוסטרי הידוע אגון שילה (Egon Schiele). בטולן תסתיים הרכיבה על האופניים ותתפסו את הרכבת לבירת אוסטריה וינה.

הידעתם? האומן Egon Schiele הוא אחד הציירים הכי מפורסמים של אוסטריה. אגון שילה נולד בעיירה טולן בשנת 1890 ונפטר בגיל צעיר בשנת 1918. אגון שילה היה ידוע במיוחד באומנות ה-Expressionism. שילה יצר הרבה ציורים קיצוניים של דמויות ובעיקר דיוקנים עצמיים גסים. הציורים שלו מאוד חדים ומכילים עיוותים של גוף האדם והדמויות המצוירות.

 

יום 8 – יום בילויים בעיר וינה

העיר וינה מציעה שלל רב של אטרקציות ופעילויות לתיירים, משפחות, חובבי קולינריה, שופינג, מוזיקה ותרבות קלאסית וכדומה. הכנו לכבודכם פה לקט של מספר אתרים מומלצים לביקור ברחבי העיר וינה. שימו לב: למידע נוסף אנו ממליצים להיכנס לאתר של אוסטריה למטיילים על מנת לקרוא מידע רחב על האטרקציות המומלצות ברחבי העיר וינה.

אתרים מרכזיים בוינה: ביקור בכנסיית סטפנוס הקדוש (St. Stephen Cathetral), ביקור בארמונות הייחודים של וינה – שונברון (Schönbrunn), הופבורג(Hofburg) ו-בלוודר(Belvedere), טעימה של שניצל אוסטרי מקומי ושטרודל התפוחים המפורסם, לחובבי השופינג – סיבוב קניות ברחוב Mariahilferstrasse, בית הספר הספרדי לרכיבה על סוסים הממוקם במרכז העיר לצד ארמון הופבורג, ביקור בהר קלנברג (Khalenberg) וברובע ה-19 של העיר. 

תוכלו למצוא מידע מקיף לביקור בוינה, במאמר שלנו למתחילים לקראת ביקור בעיר וינה

 

 

השאר תגובה

* באמצעות טופס זה אתה מסכים עם האחסון והטיפול של הנתונים שלך על ידי אתר זה

מאמרים נוספים שיעניינו אותך