fbpx
אוסטריה למטיילים

מנזר מלק (Melk) – ביקור במנזר המרשים ביותר של עמק הווכאו באוסטריה!

בחלקו הדרומי של עמק הווכאו, כ-15 דקות נסיעה מהכפר שפיץ, נמצא הכפר מלק (Melk) ובו המנזר המפורסם של העמק – מנזר מלק. כבר כשנוסעים בלב העמק אי אפשר שלא להשתאות ממראה המנזר המפואר שבולט עד מאוד בין נופי הגבעות והכרמים! קראו כל מה שחשוב לדעת לפני ביקור מהנה במנזר מלק וסביבתו.

מנזר מלק  – מידע כללי

מנזר מלק (בגרמנית Stift Melk) הוא מקום מגוריהם של נזירי המסדר הבנדיקטיני עוד משנת 1089. זהו אחד מהמתחמים הגדולים והמרשימים ביותר באירופה שנבנו בסגנון הבארוקהארכיטקטורה הנהדרת של מקום זה הפכה אותו ליעד חובה בעת הטיול לעמק הווכאוהמבנה המרשים ניצב על גבעה נישאה וחולש על האזור כולו, כך שהנופים הנשקפים ממנו נהדרים ביותר

על אף התלאות הרבות שעבר המנזר והאזור כולו (שריפות, פלישות אויבים וכו') הוא נותר עומד ופעיל עד היום. הנזירים הבנדיקטים עוד חיים ועובדים בו כיום, ובבית הספר לנזירים לומדים כ-900 תלמידים. 

מבט על מנזר מלק
מבט על מנזר מלק המרשים

 

מנזר בתוך טירה

המנזר הוקם עוד בשנת 1089 כאשר שליט האזור – לאופולד השני שיכן באחת מטירותיו כמה נזירים. כמה מאות שנים לאחר מכן, החל לפעול במקום בית ספר לנזירים שעסקו רבות בכתיבת מאמרים ושימור ידע. הספרייה של המנזר הפכה עד מהרה לשם דבר בזכות אוסף הכתבים העשיר שהיה בה. 

המבנה הנוכחי של המנזר, שנבנה בסגנון הבארוק, הוקם בתחילת המאה ה-18. המבנה מעוטר להפליא ובייחוד הספרייה שלו זכתה לתשומת לב מיוחדת עם מגוון עיטורים וציורים מרשימים.

 

אולם השיש ואיור התקרה של פול טרוגר

אחד החדרים המרשימים ביותר במנזר הוא אולם השיש הגדול ששימש במקור כחדר אוכל ואירוח עבור משפחת האצולה שהתגוררה בטירה. קירות האולם מצופים שיש אמיתי שיובא מחבל זלצבורג. בתקרת האולם ישנו איור מרשים בידי האמן פול טרוגר (Paul Troger) משנת 1731 המסמל את בית הבסבורג כשליט המוציא את אנשיו מחושך לאור ומרוע לטוב. 

ציור במלק
ממגוון יצירות האומנות המעטרות את מבנה המנזר במלק

 

גן המנזר 

הפארק השליו והירוק שנמצא בסמוך למבנה המנזר עוצב בסגנון הבארוק. הפארק מציג בצורה מעניינת את  השילוב בין טבע לרוחניות והוא מחולק ל-3 אזורים. גן זה הוקם במאה ה-18 בשטח בו היו בעבר כרם ומטעי פירות. בלב הגן ישנו מבנה מרכזי שעוצב אף הוא בסגנון הבארוק ושימש את הנזירים כמקום למחשבה ויצירה. כיום מבנה זה משמש כבית קפה קטן.

גני מנזר מלק
חלק מגני מנזר מלק ובית הגן היפה

ברחבי הגן ישנת ערוגות מטופחות ובהן מיני ורדים צבעוניות. חלק מעצי הגן עומדים בו לא פחות מ-250 שנה.

 

כמה זמן להקדיש לביקור במלק?

המנזר והגנים רחבי הידיים שמקיפים אותו פתוחים למבקרים (בתשלוםוכדאי להקדיש לפחות שעתיים וחצי לביקור במקוםלאחר הכניסה למתחם תוכלו להתרשם מהמנזר עצמו ומהיופי של חדריו הפנימייםבנוסף כרטיס הכניסה כולל כניסה לגנים המרשימים ולמצודה הצפוניתניתן להוסיף מעט על התשלום בכניסה ולראות גם את אוסף המינרלים המוצג במקום וכן מגוון תצוגות מתחלפות.

אם אינכם מעוניינים להיכנס לתוך המנזר והגנים, אפשר לשבת פשוט ברחבת הכניסה אליו. הכניסה לרחבה אינה כרוכה בתשלום ובמקום יש בית קפה. אפשר לשבת ולהינות מהאווירה השלווה שבמקום ולצפות בנופי עמק הווכאו הנשקפים מהמנזר. ביקור קליל זה אורך כשעה. 

לאחר הביקור במנזר אפשר להמשיך לסיבוב קצר בכפר מלק הנחמד ולהתבונן בבתי הכפר העתיקים. 

 

מידע מעניין באנגלית על המנזר וההיסטוריה שלו:

 

מידע חיוני לביקור במנזר מלק

ניתן להגיע ברכב כמעט עד הכניסה למנזר. ישנו חניון גדול וחינמי ממש מול הכניסה. לבעלי מוגבלות ישנה מעלית במקום המדרגות המובילות לרחבת הכניסה. רחבת המנזר פתוחה למבקרים ללא תשלום ובמקום יש בית קפה. במידה ורוצים להיכנס לתוך המנזר או לגנים, יש לרכוש כרטיסי כניסה. ניתן להצטרף גם לסיור מודרך באנגלית מטעם המנזר. 

שעות פעילות:

בחודשים אפריל עד אוקטובר –

 • הכניסה למנזר עצמו אפשרית ללא סיור מודרךהמקום פתוח מ-9:00 בבוקר ועד 17:30.
 • סיורים מודרכים באנגלית מתקיימים ב-10:55 וב-2:55 (ממאי – ספטמבר יש סיור גם ב14:00).
 • כניסה למצודה הצפונית אפשרית בכול יום מ-9:00 עד 17:30.
 • כניסה לגני המנזר אפשרית רק בחודשים אלה מהשעה 9:00 עד 18:00

בחודשים נובמבר עד מרץ –

 • הכניסה אפשרית רק כחלק מסיור מודרךהסיורים באנגלית מתקיימים בכול יום בשעה 11:00 וב-14:00.
 • כניסה למצודה הצפונית אפשרית בכול יום מ-9:00 עד 17:30.

עלויות הכניסה:

כרטיס כניסה משולב (מנזרמצודה וגנים):

 • 11 אירו למבוגר ללא סיור מודרך
 • 13 אירו למבוגר עם סיור מודרך
 • ילד וסטודנט: 6 אירו ללא סיור , 8 אירו עם סיור

כרטיס כניסה ללא מבנה המנזר עצמו (מצודה וגנים):

 • אירו למבוגר
 • אירו לסטודנט
 • אירו לילד (6-16)

ניתן לרכוש בעלות של 1 אירו מדריך שמע לסיור עצמאי בגני המנזר

אתר רשמי

כתובת: Abt-Berthold-Dietmayr-Straße 1, 3390 Melk

מפה: 

אם מתחילים את הטיול בקרמסכנראה וביקור במנזר מלק יהיה התחנה האחרונה שלכם לפני החזרה לוינהאם עוד תרצו להמשיך ולטייל בעמק תוכלו לראות עוד מספר מקומות מעניינים.

כמו כן, תוכלו להצטרף לטיול יומי מוינה עם הדרכה בעברית לעמק הווכאו ולשמוע סיפורים מעניינים וגם לטעום קצת יין מתוצרת העמק. מידע נוסף על הטיול לעמק הווכאו

השאר תגובה

* באמצעות טופס זה אתה מסכים עם האחסון והטיפול של הנתונים שלך על ידי אתר זה

מאמרים נוספים שיעניינו אותך