fbpx
אוסטריה למטיילים

תחבורה ציבורית בוינה – המדריך העדכני לטיול בעיר בקלי קלות

מערכת התחבורה בוינה היא ללא ספק מהטובות ביותר בעולם ומרבית מהתושבים כלל לא נוסעים במכונית בתוך תחומי העיר. העיר כולה מרושתת באופן יוצא דופן ברכבות תחתיות, חשמליות, אוטובוסים חשמליים, אוטובוסים רגילים ורכבות מהירות. אם זה לא מספיק, בעיר יש אוטובוס תיירים, כרכרות סוסים, אופניים עירוניים להשכרה ואפילו שירות חדש של קורקינטים חשמליים.

אחת הדרכים לחוות באמת את הייחודיות של וינה היא להתנסות בנסיעה בתחבורה הציבורית. במאמר זה נשתדל להפוך את השימוש בתחבורה הציבורית בוינה לפשוט ביותר עבורכם!

תוכלו לנווט בין חלקי המאמר באמצעות לחיצה על הקישור הרצוי בתוכן העניינים:

1. מערכת התחבורה הציבורית – מידע כללי:

2. נגישות

3. קניית כרטיסי נסיעה – איך? איפה? וכמה עולה?

4. נמל התעופה למרכז העיר ובחזרה – איך להגיע בקלות ובזול?

  • הרכבת האזורית S7
  • רכבת מהירה CAT
  • אוטובוס ViennaAirportLines
  • מוניות

5. אפליקציות שימושיות לניווט ונסיעה בעיר – Quando, Scotty,Google maps, Uber, Taxify

6. תחבורה אלטרנטיבית:

  • כרכרות סוסים
  • אוטובוס התיירים
  • אופניים
  • קורקינט חשמלי

1. מערכת התחבורה הציבורית בוינה – מידע כללי:

בוינה ישנם 4 סוגי כלי תחבורה ציבוריים הפועלים בשילוב מופתי ומגיעים לכול קצוות העיר (ומעבר) במהירות, יעילות ובתדירות גבוהה. התחבורה הציבורית פועלת בכול ימות השבוע. בלילות יש קווי לילה מ-12:30 עד 5:00 ובסופי שבוע (שישי בלילה ושבת בלילה) הרכבת התחתית פועלת ללא הפסקה לאורך הלילה.

הרכבת התחתית (בגרמנית "אובאן" U-Bahn)

ישנם חמישה קווים המחוברים ביניהם ומכסים את מרבית אזורי העיר. למעשה, זהו כלי התחבורה העיקרי בו משתמשים כדי להתנייד ברחבי העיר. הרכבת התחתית פועלת בכול יום בשבוע. בימי חול הרכבת נוסעת מ-5:00 בבוקר עד חצות. ביום שישי בלילה ושבת בלילה הרכבת עובדת ללא הפסקה עד הבוקר. ביום ראשון הרכבת פועלת כרגיל.

תדירות הרכבות גבוהה מאוד – בימים רגילים בכול 5 עד 10 דקות (בשעות העומס אפילו בכול 2 דקות). בסופי השבוע בכול 15 דקות ובלילה כל 20 דקות.

אין סיבה לדאוג אם פספסתם רכבת אחת, הרכבת הבאה אחריה תגיע במהירות ובדייקנות בתוך כמה דקות. כמו כן, ישנם שעונים בכול תחנה המציגים את הדקות עד לבוא הרכבת הבאה וכן היעד הסופי שאליה הרכבת נוסעת.

תחנות הרכבת התחתית משולטות להפליא עם חיצים ושמות המקומות בכול פינה. בנוסף, בתוך כל רכבת מופיעה מפת התחנות הכללית, שם התחנה הקרובה וכן יש מערכת כריזה שמודיעה על התחנה הקרובה ולאילו קווים אפשר להחליף.

רציף הרכבת התחתית. שימו לב לשילוט הגדול בצד שמאל. כל רציף משולט להפליא!

 

קווי הרכבת התחתית הם:

קו U1הקו האדום.

קו זה מחבר בין צפון העיר לחלקה הדרומי. הוא עובר בתחנות מרכזיות שברובע הראשון כמו Schwedenplatz שם מרוכזים ברים ומסעדות – "משולש ברמודה" וגם בית הכנסת המרכזי וכיכר היהודים, Stephansplatz בו נמצאת הקתדרלה המרכזית של העיר ולב ליבה של העיר העתיקה וKarlsplatz בו נמצאת כנסיית קרל הקדוש , בית האופרה, מוזיאון האלברטינה, היכל הקונצרטים ועוד. הקו עוצר גם כן בתחנת Kagran שלידה נמצא קניון דונאוצנטרום הגדול, תחנת Praterstern בה נמצא פארק פראטר, תחנת Hauptbahnhof שזו תחנת הרכבות המרכזית, והתחנה הסופית שלו היא הספא של וינה בOberlaa.

 

קו U2הקו הסגול.

קו זה מקשר בין מזרח העיר למרכזה. הוא עובר במספר תחנות חשובות כמו Praterstern בה נמצא פארק פראטר, תחנת Taborstrasse שזהו רחוב היהודים עם החנויות הכשרות, תחנת Schottenring שממנה יש יציאה ישירות לתעלה של וינה, תחנת Schottentor הצמודה לאוניברסיטה המרכזית ולכנסיית ההודיה, תחנת הRathaus שבה בית העירייה המרשים, תחנת Volkstheater הסמוכה לארמון הופבורג, גן העיר, בית הפרלמנט ומתחם המוזיאונים הגדולים, תחנת Museums-quartier הסמוכה לרובע המוזיאונים ולרחוב הקניות מריההילפר . התחנה הסופית של קו זה היא Karlsplatz שבסמוך אליה נמצאת כנסיית קרל הקדוש, בית האופרה, מוזיאון האלברטינה, היכל הקונצרטים ועוד.

 

קו U3הקו הכתום.

קו זה מחבר בין מזרח העיר לחלקה המערבי דרך המרכז. הוא עובר בתחנות חשובות כמו Westbahnhof שממנו מתחיל רחוב הקניות מריההילפר, תחנת Volkstheater הסמוכה לארמון הופבורג, גן העיר, בית הפרלמנט ומתחם המוזיאונים הגדולים, תחנת Stephansplatz בו נמצאת הקתדרלה המרכזית של העיר ולב ליבה של העיר העתיקה, תחנת Landstrasse שנקראת גם Wien Mitte ובה עוצרת הרכבת מנמל התעופה של וינה ובנוסף, תחנת Ergberg שממנה יוצאים אוטובוסים למדינות סמוכות כמו צ'כיה, סלובקיה, קרואטיה ועוד.

 

קו U4הקו הירוק.

קו זה מחבר בין מערב העיר לחלקה הצפוני. הוא עובר בתחנות מרכזיות כמו תחנת Schottenring שממנה יש יציאה ישירות לתעלה של וינה, תחנת Schwedenplatz שם מרוכזים ברים ומסעדות – "משולש ברמודה" וגם בית הכנסת המרכזי וכיכר היהודים, תחנת Landstrasse שנקראת גם Wien Mitte ובה עוצרת הרכבת מנמל התעופה של וינה, תחנת Stadtpark ובה פארק העיר המטופח, תחנת Karlsplatz בו נמצאים כנסיית קרל הקדוש, בית האופרה, מוזיאון האלברטינה, היכל הקונצרטים ועוד. תחנת Kettenbrückengasse שם נמצא שוק הנאשמארקט ותחנת שונברון (Schönbrunn) בה נמצא הארמון המפואר וגן החיות.

 

קו U6הקו החום.

קו זה מחבר בין צפון העיר לחלקה הדרומי. הוא נחשב לקו פחות תיירותי משום שהוא אינו עובר דרך מרכז העיר. ישנן שתי תחנות חשובות בהן הקו עוצר – תחנת Westbahnhof שממנו מתחיל רחוב הקניות מריההילפר, ותחנת Siebenhirten שממנו יש שאטל לעיר הקניות SCS.

קו הרכבת התחתית U5 נמצא עוד בבנייה וייקח לפחות 5-7 שנים עד שהוא יפתח.

קישור להורדת לוחות הזמנים של הרכבות התחתיות. 

מפת הרכבת התחתית להורדה עם סימון האטרקציות המרכזיות:

 

רכבות חשמליות (בגרמנית "שטראסןבאן" Strassenbahn)

כדי לתמוך במערכת הרכבות התחתיות ישנה מערכת נוספת של רכבות חשמליות מעל אדמה עם 29 קווים ו-500 רכבות חשמליות. הרכבות מגיעות ללב השכונות השונות ולעיתים צריך לשלב בין נסיעה ברכבת התחתית לנסיעה ברכבת החשמלית. מרבית הרכבות החשמליות חדישות וממוזגות, אך חלקן עדיין ישנות וללא מיזוג אוויר (עשוי להיות לא נעים בקיץ).

הרכבות החשמליות פועלות מ-5:00 בבוקר עד אחרי חצות בתדירות של 5-20 דקות, תלוי באזור ובשעות היום. במרבית התחנות יש שעון אוטומטי שמציג את תחנת היעד של הרכבת ואת מספר הדקות עד הגעתה.

קישור להורדה של לוחות הזמנים של הרכבות החשמליות.

הרכבות החשמליות בוינה – רובן חדישות וממוזגות

 

אוטובוסים (בגרמנית "בוס" Bus)

כדי להפוך את המערכת התחבורה ליעילה עוד יותר יש 127 קווי אוטובוס שמגיעים ממש לכול אזור בעיר, ואפילו המרוחק ביותר. חלק מהאוטובוסים חשמליים וחלקם רגילים.

האוטובוסים הרגילים פועלים בכול יום מ-5:00 בבוקר עד אחרי חצות בתדירות של 5-20 דקות לפי האזור והשעה ביום. מהשעה 00:30 עד 5:00 בבוקר יש קווי לילה שמסומנים באות N (N6, N92 וכו') ועוברים בכול המקומות המרכזיים ואתרי הבילוי של העיר. קווי הלילה נוסעים בכול חצי שעה ומגיעים עד לשכונות המרוחקות ביותר של וינה.

 

 

רכבות מהירות (בגרמנית "שנלבאן" Schnellbahn או S-Bahn)

רכבות אלה מחברות בין וינה לעיירות וכפרים סמוכים. בתוך תחומי וינה ניתן להשתמש ברכבות אלה כדי לעבור בין תחנות ממש כמו הרכבת התחתית. אין צורך בכרטיס נפרד עבור הרכבת מהירה, במידה ולא יוצאים מתחומי העיר. הרכבת לנמל התעופה לדוגמא היא רכבת אזורית שכזו, אך משום שנמל התעופה נמצא מחוץ לגבולות העיר, יש לשלם תוספת על מחיר הנסיעה הרגיל (אל תדאגו, יהיה לך הסבר בהמשך המאמר).

הרכבות המהירות פועלות מ-4:00 בבוקר עד מעט לפני חצות.

הרכבת המהירה. ניתן לנסוע בה בתוך תחומי העיר!

2. נגישות לבעלי מוגבלויות

מערכת התחבורה הציבורית בוינה נגישה ביותר לבעלי מוגבלויות. כל תחנות הרכבת התחתית מאובזרות במעליות שמגיעות ישירות לרציף. הרכבות עצמן בגובה נוח לעלייה עם כיסא גלגלים וכך גם עם מרבית הרכבות החשמליות והאוטובוסים.

בכול כלי התחבורה הציבורית של וינה יש מקומות שמורים לבעלי מוגבלות עם חגורות בטיחות ייעודיות ומקום מרווח.

 

 

3. קניית כרטיסי נסיעה – איך? איפה? וכמה עולה?

כרטיסי הנסיעה של וינה מאפשרים נסיעה חלקה בכול סוגי התחבורה שבעיר. באמצעות כרטיס אחד תוכלו לעבור מהרכבת התחתית לרכבת החשמלית, לאוטובוס, לרכבת המהירה וכו'. תוכלו להחליף בין כלי התחבורה כמה שתרצו, אין כרטיסים נפרדים לכול סוג כלי תחבורה. הנסיעה החופשית הזו אפשרית בתוך תחומי העיר (נקרא Kern Zone).

כדאי לדעת: מערכת התחבורה בוינה היא דוגמא יפה למערכת נפלאה המבוססת על אמון והגינות (עד כמה שניתן). בכניסה לתחנות הרכבת התחתית לדוגמה אין מחסומים בכלל, כך שניתן להיכנס לרכבת גם אם אין כרטיס נסיעה. אבל אל תטעו לנסוע בלי כרטיס נסיעה תקף. לעיתים קרובות יש בדיקות פתע ביציאות מהתחנות או באמצעות פקחים סמויים. הקנס על נסיעה ללא כרטיס בתוקף לא נעים בכלל וחבל להיפרד מ-105 אירו בגלל כרטיס של 2.40 אירו.

 

את כרטיס הנסיעה אפשר לקנות בכמה מקומות:

1.בתחנות הרכבת התחתית: בכניסה לכול תחנה יש מכונות אוטומטיות עם מסכי מגע לרכישת הכרטיסים. אפשר לבחור בשפה האנגלית ולהזמין את כרטיסי הנסיעה. לאחר הרכישה, יודפס הכרטיס במקום.

עמדת רכישת הכרטיסים לרכבת התחתית

שימו לב!! אם קניתם כרטיס לנסיעה בודדת, הכרטיס שתקבלו אינו תקף עד שתחתימו אותו במכונות הכחולות שנמצאות לפני הירידה במדרגות לרציף. רק לאחר החתמת הכרטיס הוא יהיה תקף לנסיעה בכיוון אחד למשך 90 דקות. מכונות התיקוף נמצאות גם בתוך הרכבות התחתיות והאוטובוסים, כך שהפעולה זהה.

המכשיר לתיקוף כרטיסי הנסיעה

2. בתחנות הרכבת המרכזיות של וינה: בתחנות הגדולות של וינה כמו תחנת Hauptbahnhof ותחנת Meidling יש משרדי מידע ורכישת כרטיסים. אפשר לקבל גם מידע נוסף והכוונה בנוגע לרכישת כרטיסים למספר ימים.

3. חנויות נוחיות קטנות (נקראות Tabak/Trafik): חנויות מאין אלה נמצאות כמעט בכול פינה והן מוכרות בעיקר משקאות, עיתונים ומגזינים. ניתן לרכוש מהם כרטיסי נסיעה במידת צורך. בחנויות אלה מוכרים לדוגמה כרטיסיה ל-8 נסיעות יומיות במחיר מוזל, זה יכול להיות שימושי אם לא רוצים לקנות כרטיס חופשי לכמה ימים רצופים.

4. ברכבות החשמליות אפשר לרכוש את הכרטיס בתוך הרכבת. ישנה מכונה אוטומטית שמקבלת רק מטבעות. המחיר של הכרטיסים בתוך הרכבת החשמלית גבוה ב-20 סנט מהמחיר הרגיל.

 

המחירים של כרטיסי הנסיעה משתנים בהתאם לסוג כרטיס:

1. כרטיס לנסיעה בודדת

2.40 אירו למבוגר (מגיל 15). הכרטיס תקף מהרגע שמחתימים אותו למשך נסיעה רציפה בכיוון אחד (אין אפשרות לעשות הלוך ושוב עם אותו הכרטיס או לעצור באמצע לקפה ואז להמשיך בנסיעה עם אותו הכרטיס).

2. כרטיס ל-24 שעות

8 אירו למבוגר (מגיל 15). הכרטיס מאפשר נסיעה ללא הגבלה בכול סוגי כלי התחבורה הציבורית שבעיר במשך 24 שעות מהמועד שמופיע עליו. אפשר להזמין את הכרטיס מראש ולהדפיס אותו בבית (או להציג אותו דרך הטלפון) (לרכישה אונליין) או לקנות אותו בתחנות הרכבת או בעמדות האוטומטיות. הכרטיס אינו ניתן להעברה.

3. כרטיס ל-48 שעות

14.10 אירו למבוגר (מגיל 15). הכרטיס מאפשר נסיעה ללא הגבלה בכול סוגי כלי התחבורה הציבורית שבעיר במשך 48 שעות מהמועד שמופיע עליו. אפשר להזמין את הכרטיס מראש ולהדפיס אותו בבית (או להציג אותו דרך הטלפון) (לרכישה אונליין) או לקנות אותו בתחנות הרכבת או בעמדות האוטומטיות. הכרטיס אינו ניתן להעברה.

4. כרטיס ל-72 שעות

17.10 אירו למבוגר (מגיל 15). הכרטיס מאפשר נסיעה ללא הגבלה בכול סוגי כלי התחבורה הציבורית שבעיר במשך 72 שעות מהמועד שמופיע עליו. אפשר להזמין את הכרטיס מראש ולהדפיס אותו בבית (או להציג אותו דרך הטלפון) (לרכישה אונליין) או לקנות אותו בתחנות הרכבת או בעמדות האוטומטיות. הכרטיס אינו ניתן להעברה.

5. כרטיס שבועי

17.10 אירו למבוגר (מגיל 15). הכרטיס מאפשר נסיעה ללא הגבלה בכול סוגי כלי התחבורה הציבורית שבעיר במשך שבוע – מיום שני בבוקר ועד ליום שני בשבוע שלאחר מכן בשעה 9:00 בבוקר. אפשר להזמין את הכרטיס מראש ולהדפיס אותו בבית (או להציג אותו דרך הטלפון) (לרכישה אונליין) או לקנות אותו בתחנות הרכבת או בעמדות האוטומטיות. הכרטיס אינו ניתן להעברה.

6. כרטיס ל-8 ימים (לא רצופים)

 40.80 אירו למבוגר (מגיל 15). כרטיס זה מיועד למטיילים שנמצאים בוינה מספר ימים, אך רוצים גמישות בנוגע לנסיעות בתחבורה הציבורית. הכרטיס מורכב מ-8 פסים שאותם אפשר להחתים במהלך השהות. בכול פעם שמחתימים פס אחד אפשר לנסוע בתחבורה הציבורית במשך כל היום עד 1:00 בלילה. יש אפשרות שמספר אנשים ישתמשו באותו הכרטיס – אם שני אנשים רוצים להשתמש באותו הכרטיס, עליהם להחתים שני פסים ואז שניהם יכולים לנסוע לאורך היום ללא הגבלה. ניתן להעביר את הכרטיס בין מטיילים באופן חופשי. את הכרטיס רוכשים בחנויות הנוחות שנקראות Tabak/Trafik.

7. כרטיס חודשי

51 אירו למבוגר (מגיל 15). הכרטיס מאפשר נסיעה ללא הגבלה בכול סוגי כלי התחבורה הציבורית שבעיר במשך חודש – מחצות של היום הראשון בחודש ועד חצות של היום השני בחודש שלאחר מכן. אפשר להזמין את הכרטיס מראש ולהדפיס אותו בבית (או להציג אותו דרך הטלפון) (לרכישה אונליין) או לקנות אותו בתחנות הרכבת או בעמדות האוטומטיות. הכרטיס אינו ניתן להעברה.

8. וינה קארד (Vienna Card)

כרטיס זה מאפשר נסיעה חינם בתחבורה הציבורית במשך 24/48/72 שעות. התוספת של הכרטיס היא שהוא מעניק גם הנחות ל-210 מקומות ברחבי העיר. בנוסף, ילד עד גיל 15 יכול להצטרף בחינם להורה שמחזיק בכרטיס זה. אפשר לרכוש את הכרטיס אונליין

שימו לב:

 • ילדים מתחת לגיל 6 לא צריכים כרטיס.
 • ילדים מגיל 6-15 משלמים מחיר מוזל בימי חול. בסופי שבוע וחופשות (כמו הקיץ לדוגמה) הם יכולים לנסוע בחינם.

 

4. נמל התעופה למרכז העיר ובחזרה – איך להגיע בקלות ובזול?

נמל התעופה של וינה (Flughafen Wien) נמצא במרחק של כ-20 דקות נסיעה ממרכז העיר וינה. אפשר להגיע מנמל התעופה או לנסוע אליו מהעיר בקלות ובזול באמצעות התחבורה הציבורית. ישנן כמה דרכים מומלצות להגיע מנמל התעופה לעיר ובחזרה. על דרכי ההגעה השונות תוכלו לקרוא במאמר הייעודי שהכנו על תחבורה ציבורית מנמל התעופה של וינה.

שימו לב: בשעות הלילה המאוחרות אין תחבורה ציבורית מנמל התעופה של וינה למרכז העיר. יש להזמין מונית, BoltUber או כל שירות הסעות פרטי. מעוניינים בהצעה לנסיעה פרטית מנמל התעופה? כתבו לנו!

 

 

5. אפליקציות שימושיות לניווט ונסיעה בעיר – Quando, Scotty, גוגל מפות, Uber, Bolt

לא חסר אפליקציות נהדרות לנווט פשוט ברחבי וינה. האפליקציות יראו לכם בדיוק אילו קווים לקחת, מתי לרדת ובאילו זמנים יגיע כל קו. כל מה שעליכם לעשות הוא להפעיל את האפליקציה, לאפשר איתור מיקום ולהזין את נקודת המוצא והיעד.

אפליקציות אחרות יעזרו לכם פשוט להימנע מנסיעה בתחבורה הציבורית בזול ובמהירות.

רכזנו כאן 5 אפליקציות מומלצות:

Quandoזוהי האפליקציה הראשונה שמיפתה לחלוטין את התחבורה הציבורית והפכה את הניווט בעיר לפשוט ביותר. האפליקציה נוחה ופשוטה לתפעול.

אפשר להוריד אותה לטלפון או לראות את הזמנים אונליין.

Scotty המתחרה המקומית של Quando. זהו שירות אונליין המוצע מטעם חברת הרכבות של אוסטריה. מאפשר תכנון גמיש ונוח לנסיעה בתוך העיר ומחוצה לה. לאתר הרשמי

גוגל מפות – לפני כשנתיים התחילה חברת גוגל להפעיל שירות לוחות זמנים לתחבורה הציבורית בוינה בחלק מאפליקציית המפות שלה. כיום, זוהי האפליקציה הנוחה ביותר לניווט בעיר משום שהיא משלבת בתוכה גם את האטרקציות המרכזיות של העיר.

באפליקציה תוכלו לראות בדיוק את הדרך המהירה ביותר ממקום למקום, את לוח הזמנים של הקווים ואת מסלול הנסיעה. נוח, פשוט ויעיל.

Uber אם אינכם מעוניינים להסתובב בתחבורה הציבורית, אפשר להיעזר בשירות הנהגים של חברת אובר. באמצעות האפליקציה שלהם תוכלו להזמין נהג מכול מקום בעיר במחיר ידוע מראש ולשלם הכול דרך האפליקציה. שימו לב שעליכם לחבר את חשבון הפייפאל או כרטיס האשראי כדי להשתמש באפליקציה. אין תשלום ישירות לנהג.

(Bolt (Taxify – המתחרה הגדולה של אובר בוינה היא האפליקציה שנכנסה לאחרונה לפעילות בעיר ונקראת Bolt. באמצעות האפליקציה שלהם תוכלו להזמין נהג מכול מקום בעיר במחיר ידוע מראש ולשלם הכול דרך האפליקציה. שימו לב שעליכם לחבר את חשבון הפייפאל או כרטיס האשראי כדי להשתמש באפליקציה. אין תשלום ישירות לנהג. המחירים של אפליקציה זו מעט יותר זולים מהמחירים של אובר.

 

 

6. תחבורה אלטרנטיבית:

ישנן דרכים נוספות להתנייד ברחבי וינה. ריכזנו כאן 4 דרכים נחמדות שבחלקן גם המקומיים נהנים להתנייד.

1. כרכרות סוסים

אטרקציה תיירותית של ממש. אפשר לנסוע ברחבי העיר העתיקה בכרכרה עתיקה הרתומה לסוסים. זוהי חוויה שונה שמשתלבת יפה באווירה הרומנטית ששוררת בעיר. תוכלו לקרוא מידע נוסף על טיולי הכרכרות בוינה במאמר המורחב שהכנו.

2. אוטובוס התיירים (Hop On Hop Off)

אוטובוס זה הוא הדרך המהירה והפשוטה לראות את המקומות החשובים ביותר של העיר. מתאים במיוחד לימים קרים וגשומים או למטיילים שמגיעים לזמן קצר לוינה. המסלול של האוטובוס עובר במרבית האטרקציות שחובה לראות בוינה. אפשר לעלות ולרדת לאורך מסלול הנסיעה ולהתרשם מהמיטב של העיר.

למידע נוסף ורכישת כרטיסים

3. אופניים (Citybike)

בוינה יש המון מסלולי אופניים מסודרים ובטיחותיים. אפשר לרכב בפארקים הגדולים, לאורך התעלה או על אי הדנובה. ביום שמש חמים, זוהי יכולה להיות חוויה נהדרת ביותר. ברחבי העיר פזורות תחנות אופניים רבות להשכרה מטעם העירייה. אמנם האופניים מיועדות בעיקר לתושבי העיר, אך גם אם מבקרים בעיר לזמן קצר אפשר ליהנות מהן.

בכדי לשכור את האופניים יש להנפיק כרטיס מיוחד שנקרא Citybike Tourist Card. את הכרטיס מנפיקים במשרד ייעודי לכך שנמצא בתחנת הרכבות המרכזית (Hauptbahnhof). עלות כרטיס ליום היא 2.5 אירו + התשלום לפי שעות השימוש באופניים (שעה ראשונה חינם).

מידע נוסף

4. קורקינט חשמלי (Lime)

חברה פופולרית בוינה נקראת Lime. הם מציעים קורקינטים חשמליים להשכרה על בסיס זמן. הקורקינטים חדישים ומתקדמים ואפשר לשכור אותם באמצעות האפליקציה של החברה.

 

אם עוד לא השלמתם את ההכנות לטיול בוינה, כדי לעיין במדריך המקיף שלנו לתכנון הטיול בעיר או פשוט להיעזר במסלול מוכן ל-3 ימים בוינה

2 תגובות

ליאת ינואר 19, 2020 at 10:59 am

היי.
בנוגע לכרטיס השבועי (שני-שני). האם אני חייבת לאקטב אותו ביום שני, או שאני יכולה לרכוש ולהתחיל להשתמש בו רק ביום רביעי?

תודה

השב
aviad-hubsburger ינואר 22, 2020 at 7:08 am

את יכולה להפעיל אותו מתי שאת רוצה, אבל התוקף שלו הוא רק עד יום שני.

השב

השאר תגובה

* באמצעות טופס זה אתה מסכים עם האחסון והטיפול של הנתונים שלך על ידי אתר זה

מאמרים נוספים שיעניינו אותך