fbpx
אוסטריה למטיילים

מערת הנטיפים של קרינתיה – עצירה יפה בדרך לסלובניה

אחד מפלאי הטבע היפים באוסטריה! אטרקציה מצויינת לימי גשם!

מערת הנטיפים של קרינתיה היא למעשה מערכת מערות נטיפים ענקית  שנמצאת מדרום לעיר קלגנפורט ובמרחק נסיעה קצר מהגבול של אוסטריה עם סלובניה. הסיור המודרך לאורך 800 מטרים בעומק המערה מעניין ובמהלכו אפשר לראות שילוב יוצא דופן בין תצורות טבעיות ייחודיות וטכנולוגיה חדשנית ומלהיבה. טמפרטורה במערה נשמרת סביב 8 מעלות לאורך השנה, כך שחשוב להגיע לבושים היטב!

 

 

מידע כללי על מערת הנטיפים של קרינתיה

מערת הנטיפים אוביר (Obir-Tropfsteinhöhlen) נמצאת ליד הכפר באד איזנקאפל (Bad Eisenkappel) ברכס הרי קראוואנקה (Karavanke) שמהווים חלק מגבולה של אוסטריה עם סלובניה. המערה נמצאת במעמקי ההר הגבוה ביותר ברכס זה שנקרא הוכאוביר אונטרשרפלר (Hochobir Unterschärffler) ומתנשא לגובה של 2,141 מטרים מעל פני הים. בתוך ההר יש לא פחות מ-100 קילומטרים של מנהרות!

אזור זה עשיר במחצבים ושימש במשך שנים רבות עבור מכרות מינרלים ומתכות. בסוף המאה ה-19 הופסקה כריית המתכות באזור זה וכבר בתחילת המאה ה-20 החלו סיורים במערת הנטיפים באופן מצומצם ביותר. רק ב-30 השנים האחרונות הפכה מערת הנטיפים למקום תיירותי פופולרי ועד כה ביקרו בה כמיליון מבקרים.

 

 

הסיור מערת הנטיפים של קרינתיה – מה רואים?

במערת הנטיפים ישנן מנהרות באורך של כ-100 קילומטרים, אך ניתן לבקר רק ב-800 מטרים מתוכם כחלק מסיור מודרך. הסיור כולל מספר תחנות שילמדו אתכם על חייהם של הכורים באזור ועל היווצרותם של הנטיפים והזקיפים. הסיור משלב בצורה מרשימה בין הטבע הנהדר לבין צלילים, אורות וסרטונים שונים. ההליכה במעבי המערה דורשת עלייה וירידה במדרגות רבות.

הסיור מתחיל במנהרת וילהם בה מוצגים כלי העבודה של הכורים שעבדו במקום. לאחר מכן ישנו סרט קצר על גילוי המערות. משם ממשיכים לחלל המערה הראשון ובו נטיפים מסוגים שונים וצורות מיוחדות. חלל זה נקרא "המערה ההודית". בקצה חלל זה יש מעבר שמוביל למערה "הארוכה" ולאורכו ישנם נטיפים בצורה ייחודית שנראים כמו כלי הנגינה העתיק העוגב. במערה הארוכה ישנם זקיפים המזכירים בצורתם מקדש פגודה (מקדש עתיק מהמזרח הרחוק). לקראת סוף הסיור תוכלו לראות תמונות מיוחדות המוקרנות על קירות המערה ומציגות חלקים נוספים שלה שאינם פתוחים למבקרים.

 

סוגי הסיורים במערה

הכניסה למערה אפשרית בליווי מדריך מוסמך בלבד. ישנם שני סיורים מודרכים המוצעים למבקרים:

הסיור הקלאסי – במשך שעה וחצי תצעדו בין הנטיפים והזקיפים במערה ותעברו בחלקיה השונים כפי שפורט מעלה. בכניסה תקבלו קסדה עם פנס.

סיור צילום – בסיור הרגיל אסור לצלם תמונות בכלל. עבור אוהבי צילום יש אפשרות לעשות סיור ארוך יותר של 3.5 שעות. הסיור עובר באותן התחנות כמו הסיור הרגיל, רק שבכול תחנה אפשר לעצור ולצלם כמה שרוצים.

הסיור מתקיים מחודש מאי פעמיים בשבוע, בימי רביעי (הסיור הראשון של היום) ובימי שבת (הסיור האחרון). חובה להזמין מקום מראש בסיור זה.

שימו לב: שימוש בטריפוד אסור. שימוש במונופוד ופלאש מותר. מותר להשתמש בתמונות למטרות פרטיות בלבד.

 

איך מגיעים למערת הנטיפים של קרינתיה?

מערת הנטיפים נמצאת מחוץ לכפר ואין אפשרות להגיע אליה ברכב. אחרי שמחנים את הרכב בכפר (שם נמצאת גם הקופה לרכישת כרטיסי הכניסה למערה), ניתן להגיע אליה בשתי דרכים:

  1. נסיעה באוטובוס – ישנו שאטל ייעודי שנוסע באופן תדיר בין הקופות שבמרכז הכפר לכניסה למערה. הנסיעה אורכת כ-30 דקות במעלה ההר ולאורכה ניתן ליהנות מנופי העמק וההרים הנפלא. לוח הזמנים של האוטובוס.

  2. עלייה רגלית – עבור חובבי המסלולים בחיק הטבע ישנה אפשרות לעלות לכניסה למערה ברגל. ישנו מסלול הליכה מוסדר שמתחיל מהחנייה בכפר Zauchen. הכניסה למערה נמצאת בגובה של 1,078 מטרים והעלייה אורכת בשעה וחצי. את המסלול חזור ניתן לעשות באוטובוס, אך יש להודיע על כך מראש בקופות.

 

 

הוראות בטיחות והגבלות

בשל הטמפרטורה הנמוכה שבתוך המערה (8 מעלות לאורך כל השנה) וכן בשל הרטיבות שישנה בחלקי המערה השונים יש להצטייד בביגוד חם ונעלי הליכה סגורות וטובות (עדיף עם סוליות נגד החלקה). הכניסה למערה מותרת לילדים מגיל 4 ומעלה.

במידה ומשתתפים בסיור הרגיל, אין אפשרות כלל לצלם במהלך הסיור ויש להיצמד למדריך ולשמוע להוראותיו. אכילה, שתייה ועישון אסורים בכול חלקי המערה.

 

 

מידע חיוני נוסף לביקור במערת הנטיפים של קרינתיה

מומלץ לתכנן לביקור במערה כ-3 שעות לפחות. רק העלייה והירידה באוטובוס אורכים כשעה והסיור הקצר במערה אורך כשעה וחצי. בסוף הסיור אפשר לשבת ולאכול במסעדה שבמקום וליהנות מהנופים המרהיבים על דרום קרינת'יה.

שעות פתיחה: המערה פתוחה מסוף אפריל ועד אמצע אוקטובר. בכול יום מ-9:00 בבוקר ועד 17:00.

עלויות:

ניתן לרכוש כרטיסים בקופה שנמצאת בכיכר הראשית של הכפר באד איזנקאפל (Bad Eisenkappel). בשל המקומות המוגבלים בכול סיור, מומלץ לבצע הזמנה של מקום מראש דרך האתר או בטלפון.

כרטיס הכניסה הרגיל כולל את הנסיעה באוטובוס למערה ובחזרה ממנה, ציוד בטיחות והדרכה. עלותו של כרטיס זה:

מבוגר – 24 אירו.

ילד (4-15) – 13 אירו.

כרטיס משפחתי (2 הורים + עד 3 ילדים מתחת לגיל 15) – 58.5 אירו.

למחזיקי כרטיס ההנחות של קרינת'יה יש כניסה חינם למערות, אך צריך לשלם 3.5 אירו על הנסיעה באוטובוס.

במידה ובוחרים להגיע לכניסה למערה באופן רגלי, עלות הכניסה היא:

מבוגר – 17 אירו.

ילד (4-15) – 10 אירו.

כרטיס משפחתי (2 הורים + עד 3 ילדים מתחת לגיל 15) – 41.5 אירו.

כרטיס לסיור הצילום: 29 אירו למשתתף. יש להזמין מקומות מראש!

ישנה אפשרות לשלב ביקור במערות עם ביקור במרכז המבקרים של הפארק הגיאולוגי של הרי הקראוואנקה. במרכז המבקרים ישנה תצוגה נחמדה המסבירה על עולם הגיאולוגיה שבאזור זה.

כרטיס משולב עולה:

מבוגר – 24.8 אירו.

ילד (4-15) – 14 אירו.

ניתן גם לרכוש כניסה בנפרד לתצוגת עולם הגיאולוגיה בפארק הגיאולוגי של הרי הקראוואנקה. עלות הכניסה היא:

מבוגר – 7 אירו.

ילד (4-15) – 4 אירו.

כניסה חינם למחזיקי כרטיס ההנחות של קרינת'יה.

הזמנת כרטיסים מראש:

טלפון – 004342388239

אונליין

מדריכי אודיו:

ניתן לקחת מדריך אודיו לסיור במערה. השפות המוצעות הן: אנגלית, הולנדית, איטלקית, סלובנית והונגרית. מדריך האודיו אינו כלול במחיר.

אתר רשמי

כתובת (קופות): Hauptplatz 7, 9135 Bad Eisenkappel

מפה:

 

השאר תגובה

* באמצעות טופס זה אתה מסכים עם האחסון והטיפול של הנתונים שלך על ידי אתר זה

מאמרים נוספים שיעניינו אותך