fbpx
אוסטריה למטיילים

טירת ריגרסבורג – מופע עופות דורסים, פארק חבלים ועוד

הטירה העתיקה של ריגרסבורג נצבת בגאון על גבעה המשקיפה על כפר ריגרסבורג. זהו מבנה היסטורי משומר ומרשים ששייך עד היום למשפחת האצולה ליכטנשטיין. בתוך הטירה ישנם 3 מוזיאונים מעניינים וברחבה שלה יש בית גידול לעופות דורסים עם מופעי תעופה של בעלי החיים העוצמתיים הללו. כמו כן, ישנן מספר אטרקציות נוספות המתאימות לילדים ומבוגרים כאחד – קיר טיפוס, טרמפולינות, חץ וקשת, מסלולי חבלים ועוד!

במאמר זה תוכלו לקרוא על כל הפעילויות המומלצות בטירת ריגרסבורג ואת המידע החיוני ביותר לביקור בה.

סיפורה של טירת ריגרסבורג

ההתיישבות באזור ריגרסבורג החלה כבר במאה ה-9 לפני הספירה ולאחר מכן צמחה ההתיישבות בזמן שלטון האימפריה הרומית באזור זה.

טירת ריגרסבורג (Riegersburg) הוקמה רק במאה ה-12 על ידי האביר רודיגר פון הוהנברג. היא נבנתה על גבעה חשופה בגובה של 480 מטרים. גבעה זו היא למעשה הר געש רדום ואבני הבזלת שבה שימשו בבניית הטירה.

במהלך השנים החליפה הטירה בעלים רבים, אך רובם לא השקיעו כל כך בפיתוח הטירה. אחת מבעלות הטירה שהשפיעו על עיצובה הייתה הברונית קתרינה אליזבת' פון ווקסלר שהתגוררה בה במאה ה-17. בתקופתה שופצה והורחבה הטירה והפכה לאחת הגדולות והמבוצרות ביותר באזור כולו. בתוך הטירה נבנו כ-108 חדרים וסביבה נבנו חומות גבוהות, 5 שערי ביטחון ושתי תעלות הגנה.

בזמן מאבקי הכוח בין הטורקים להונגרים במאה ה-17, הייתה הטירה ממש על הגבול של האימפריה העות'מאנית ושימשה כמקום מפלט בטוח עבור תושבי האזור.

הטירה נשארה בבעלות משפחת האצולה גאלרין (בעלה של קתרינה אליזבת' פון ווקסלר) עד סוף המאה ה-18. לאחר מכן עברה למשפחת פורגשטאל עד שלבסוף נרכשה של ידי משפחת האצולה ליכטנשטיין ששמרה את הבעלות עליה עד היום.

הטירה משמשת כיום עבור 3 מוזיאוני היסטוריה מעניינים וכרבע מהחדרים בה פתוחים למבקרים. במתחם הגנים של הטירה ישנן אטרקציות מהנות שונות. הפופולרית מבניהן היא בית הגידול של העופות הדורסים.

כך נראית הטירה ממעוף הציפור

 

המוזיאונים שבטירה

בתוך הטירה ישנם 108 חדרים, אך רק 25 מהם פתוחים למבקרים ובהם ישנן תצוגות של המוזיאונים של הטירה. ישנם 3 מוזיאונים בהם אפשר לבקר:

1. מוזיאון הטירה

מוזיאון זה מציג את ההיסטוריה של הטירה, במיוחד בסיפור ההתרחשות שהיה בה במאה ה-17. המוזיאון מציג את תקופת המלחמות עם הטורקים ואת חיי היושבים בטירה במאות הקודמות. התערוכה משלבת בתוכה סרטונים ומידע מוקלט בכדי להעשיר את הביקור.

2. מוזיאון המכשפות

ציד המכשפות היה מעשה שבשגרה בימי הביניים וגם הטירה נקשרה בסיפור המכשפות כאשר במאה ה-17 נערך משפט המכשפות הגדול ביותר בסטיריה. במשפט זה הוצאה להורג אחת המשרתות של משפחת האצולה שחיה בטירה. אישה זו נקראה קתרינה פאלדאוף ועד היום היא ידועה בכינוי "מכשפת הפרחים". היא הואשמה בהשמדת יבול של חקלאי מהכפר הסמוך, על ידי שליטה במזג האוויר.

התצוגה במוזיאון עוסקת בנושא המכשפות שהיה כה מרכזי בסטיריה בימי הביניים. למעשה, כ-200 משפטים והוצאות להורג נערכו בסטיריה בזמן זה.

3. המוזיאון לכלי נשק

הנשקייה של הטירה משמשת לתצוגה מעניינת של שריונות מלחמה, חרבות, רומחים, סכינים, רובים ואקדחים. המיצגים במוזיאון מגוונים וחלקם נשתמרו עוד מהמאה ה-15. התצוגה במוזיאון מתמקדת בעיקר בכלי נשק ששימשו את מגיני הטירה (שנחשבה בעבר כחזקה ביותר באזור כולו). בעת הביקור אפשר להחזיק כמה מכלי הנשק העתיקים.

 

 

סיורים מודרכים בתוך טירת ריגרסבורג

בחודשי הקיץ (תחילת יולי עד תחילת ספטמבר) נערכים במוזיאונים סיורים מודרכים קבועים. הסיורים הם בגרמנית, אך ניתן להזמין מראש סיור באנגלית. בנוסף ישנן חוברות מידע באנגלית, רוסית, צרפתית, ספרדית וכו' שניתנות בחינם בכניסה.

סיור במוזיאון הטירה: בשעה 12:30 בצהריים וב-15:00. משך הסיור כשעה.

הסיור במוזיאון המכשפות: בשעה 13:30. משך הסיור כשעה.

הסיור במוזיאון הנשקים: בתיאום מראש בלבד.

בנוסף ישנו סיור לילדים בימים שני, רביעי וראשון בשעה 12:30 בצהריים. הסיור מתאים לילדים בגילאים 4-10 (שפת ההדרכה היא גרמנית).

 

 

מופע העופות הדורסים

בדומה לטירות עתיקות רבות באוסטריה, גם בטירת ריגרסבורג ישנו בית גידול עופות דורסים המציע מופעי תעופה מרהיבים ומידע על בעלי החיים המרשימים הללו. בבית הגידול ישנן כ-30 ציפורים גדולות ממגוון זנים. במהלך המופע תשבו בנחת על טריבונות שבגן הטירה ותראו את "מלכי השמיים" מבצעים את הוראותיהם של המאלפים שלהם ועפים באלגנטיות ממש מעל ראשכם בכדי "לתפוס" את הטרף הנחשק.

כך נראה מופע התעופה:

 

אטרקציות נוספות ברחבי מתחם טירת ריגרסבורג

לאוהבי פעילויות ספורט ומעט אקסטרים ישנה אפשרות להתנסות בכמה פעילויות מהנות ממש בסמוך לטירה. בצד הצפוני של הגבעה, לא רחוק מתחנת המעלית לטירה יש פארק חבלים עם מגוון מסלולים בגובה רב, מסלול חץ וקשת עם דמויות תלת ממדיות של בעלי חיים, טרמפולינות בנג'י בהן אפשר לקפוץ לגבהים מפחידים וגם קיר טיפוס מאתגר.

פעילות נוספת ומהנה לא פחות היא מסלול החבלים (ויה פרטה) שעל צלע הגבעה. זהו מסלול הליכה המשלב טיפוס הרים על ידי חבלי מתכת שמחוברים לאורך קירות הסלע הגבוהים. חלק מהמסלול מתאים למתחילים וחלק ממנו מתאים למטפסים מתקדמים. ניתן לשכור במקום את ציוד הבטיחות.

 

 

איך מגיעים לטירת ריגרסבורג?

ישנן שתי דרכים אפשריות להגיע לטירה שעל ראש הגבעה:

מעלית – הדרך הנוחה והמהירה ביותר להגיע לטירה. המעלית נמצאת באזור הצפוני של הגבעה. הנסיעה במעלית אורכת דקה וחצי והיא תחסוך לכם הליכה ארוכה במעלה הגבעה. ליד תחנת המעלית למרגלות הטירה יש חניון למכוניות ואוטובוסים. המעלית מיועדת למגיעים עם עגלות או כיסא גלגלים. מסלול ההליכה במעלה הגבעה אינו מותאם לכיסאות גלגלים או עגלות.

הליכה ברגל – מסלול ההליכה לטירה מתחיל בלב הכפר ריגרסבורג, ליד הכנסייה. משך ההליכה במעלה הגבעה לוקח כ-20 דקות. במהלך ההליכה תוכלו לראות את שערי הביטחון שהגנו על הדרך לטירה במאה ה-17 כאשר היו באזור מלחמות רבות. לאורך המסלול ישנם ספסלים למנוחה ואפשרות נפלאה ליהנות מהנוף והטבע היפה.

שימו לב: אין אפשרות ללכת במסלול זה עם עגלות. לצורך כך יש להשתמש במעלית.

 

 

מידע חיוני לביקור במתחם טירת ריגרסבורג

זמני פעילות הטירה:

אפריל ואוקטובר – בכול יום מ-10:00 בבוקר עד 18:00. כניסה אחרונה בשעה 17:00.

מאי עד ספטמבר בכול יום מ-9:00 בבוקר עד 18:00. כניסה אחרונה בשעה 17:00.

הטירה סגורה בימי החורף.

זמני פעילות מסלול החץ וקשת:

חורף: 1 בספטמבר עד 31 במרץ מ-9:00 בבוקר עד 16:00.

קיץ: 1 באפריל עד ה-31 באוגוסט מ-9:00 בבוקר עד 18:00.

זמני פעילות פארק החבלים, טרמפולינות ומסלול הטיפוס:

אפריל עד אוקטובר בימי שבת, ראשון וחגים מ-10:00 בבוקר עד 18:00.

בתקופת החופש הגדול פתוח בכול יום מ-10:00 בבוקר עד 18:00.

שימו לב: במידה ומזג האוויר גרוע, מתחם החבלים יהיה סגור.

עלויות:

עלייה וירידה בלבד (מעלית ומסלול הליכה): מבוגר – 6 אירו. ילד (6-15) – 3 אירו. משפחה (2 מבוגרים וילדיהם) – 14 אירו.

עלייה וירידה (מעלית ומסלול הליכה) + ביקור במוזיאוני הטירה: מבוגר – 19 אירו. ילד (6-15) – 11 אירו. משפחה (2 מבוגרים וילדיהם) – 45 אירו.

עלייה וגם הירידה (מעלית ומסלול הליכה) + ביקור במוזיאוני הטירה + מופע העופות הדורסים: מבוגר – 28 אירו. ילד (6-15) – 15 אירו. משפחה (2 מבוגרים וילדיהם) – 67 אירו.

מופע העופות הדורסים בלי ביקור במוזיאונים: מבוגר – 11 אירו. ילד (6-15) – 6 אירו. משפחה (2 מבוגרים וילדיהם) – 28 אירו. שימו לב: תהיה תוספת תשלום בנפרד לעלייה וירידה לטירה.

חץ וקשת: מבוגר – 10 אירו. ילד – 5 אירו.

טרמפולינת בנג'י: 5 אירו ל-7 דקות.

קיר הטיפוס: 10 אירו למשתתף.

פארק החבלים: 35 אירו למשתתף.

מסלול טיפוס (לילדים): 20 אירו למשתתף.

מסלול טיפוס על צלע הגבעה (למבוגרים): 45 אירו למשתתף.

אתר רשמי של הטירה (גרמנית)

האתר רשמי של מופע העופות הדורסים (גרמנית)

אתר רשמי של פעילויות האקסטרים הנוספות (גרמנית)

הכתובת של הטירה: Riegersburg 1, 8333 Riegersburg

כתובת פארק האטרקציות והמעלית לטירה: Riegersburg 217, 8333 Riegersburg

כתובת לתחילת מסלול ההליכה לטירה: Riegersburg 32, 8333 Riegersburg

מפה:

 

 

אטרקציות נוספות בסביבה

במרחק נסיעה קצר של 5 דקות נמצא עולם השוקולד של חברת צוטר האיכותית. במרכז מבקרים זה תוכלו להשתתף בסיור טעימות מפנק במיוחד וללמוד על עולם השוקולד באופן מקיף במיוחד. קראו מידע נוסף על מפעל השוקולד של חברת צוטר.

 

 

השאר תגובה

* באמצעות טופס זה אתה מסכים עם האחסון והטיפול של הנתונים שלך על ידי אתר זה

מאמרים נוספים שיעניינו אותך