fbpx
אוסטריה למטיילים

ארמון הופבורג (Hofburg) בוינה – אטרקציות בארמון ודרך הגעה

קשה לתאר במילים את יופיו של ארמון הופבורג. המבנה מרהיב ביופיו ומקרין עוצמתיות וחוזקה. אין פלא שהוא היה בית החורף של משפחת הבסבורג (Habsburg), ששלטה באיזור כולו. זהו המקום בו חיו ופעלו שליטים שונים שהחלטותיהם עיצבו את ההיסטוריה של האזור ושל אירופה כולה. אין ספק שזהו אחד המבנים החשובים ביותר בוינה ומקום שאסור לפספס. במאמר זה תוכלו למצוא את כל המידע על הארמון, המוזיאונים שבתוכו והאטרקציות שבסביבתו.

 

סיפורו של הארמון

ארמון הופבורג משמש כיום כמשכן ומקום העבודה של נשיא הרפובליקה של אוסטריה, אך במשך כ-600 שנים הוא שימש כמקום מגוריהם של שליטי האימפריה האזורית. זהו ארמון עתיק וגדול בעל היסטוריה ארוכת שנים הנמצא ממש בלב העיר וינה.

בניית הארמון החלה עוד במחצית המאה ה-13 לספירה וכבר בעת ההיא הוא יועד לשימוש הממשל האזורי עבור הדוכסים של אוסטריה ובעיקר עבור בני משפחת הבסבורג. בזמן שלטון בית הבסבורג הוא שימש כבית החורף של משפחת האצולה בזמן שארמון שונברון היה בית בקיץ שלהם.

בתחילה, בימי הביניים, היה הארמון כטירה מבוצרת אך במרוצת השנים, עם התחזקותה של האימפריה, הורחב מבנה הארמון והתווספו לו אגפים רבים. כיום שטח הארמון הכולל הוא לא פחות מ240,000 מטרים רבועים ויש לו 18 אגפים, 19 חצרות ו-2600 חדרים בהם עובדים ומתגוררים 5000 אנשים!

 

11 אגפי הארמון המרכזיים

ארמון הופבורג מחולק לאגפים רבים שנבנו בתקופות שונות ובסגנונות שונים. האגפים שכדאי לדעת עליהם הם:

האגף השוויצרי (Schweizertrakt) – החלק העתיק ביותר של ארמון הופבורג הוא הטירה הישנה (בגרמנית Alte Burg) שמכונה כיום האגף השוויצרי על שם השומרים השוויצרים ששירתו במשמר הארמון. אגף זה נשתמר, אך רק בחלקו. בעבר היה לאגף זה מגדלי שמירה מכול צדדיו, כיאה לטירה מבוצרת. עם השינויים וההרחבות שנעשו בארמון נהרסו המגדלים, תעלת הביטחון והגשר העתיקים. בנוסף, במאה ה-16 חלק החיצוני של האגף השוויצרי חודש בסגנון הרנסנס. בשנת 1552 נבנה השער השוויצרי (Schweizertor) שעוצב על ידי פייטרו פרבוסקו.

באגף זה נמצאים אוצרות הקיסרים (מידע נוסף בהמשך המאמר) וביניהם בגדי המלכות של האצילים ושליטי האימפריה.

טיפ: בחלק זה ישנו את היכל התפילה של הארמון (Hofmusikkapelle) שנבנה ב-1449 בו מופיעה מקהלת נערי וינה בימי ראשון ונערכים בו קונצרטים קלאסיים מגוונים כדוגמת קונצרט מוצארט. הקונצרטים הם בתשלום וניתן לרכוש כרטיסים מראש באתר של היכל התפילה

אגף Stallburg בניית אגף זה החלה במאה ה-16 לספירה במטרה להיות מקום מגוריו של יורש העצר הנסיך מקסימיליאן. אגף זה אינו מחובר פיזית לשאר המתחם מאחר והשליט דאז פרדיננד הראשון לא רצה שבנו יגור בביתו אחרי שגילה כי בנו סטה לדרך הנצרות הפרוטסטנטית. בהמשך שימש אגף זה כמקום התצוגה של אוספי האומנות של הדוכס לאופולד וילהם שהיה אחיו של פרדיננד השלישי. בסוף המאה ה-18, כאשר אוספי האומנות הועברו למבנה אחר המשמש כיום כמוזיאון ההיסטוריה של האומנות (Kunsthistorisches Museum) הוסב האגף לאורוות עבור הסוסים של האימפריה. כיום הוא משמש עבור בית הספר הספרדי לרכיבה (Spanische Hofreitschule) ואפשר לבוא בכול יום (למעט ימי שני) כדי לצפות באימון הבוקר של הסוסים האציליים. המופעים עצמם מתקיים במבנה החורף של בית הספר לרכיבה (Winterreitschule).

אגף אמלי – מעברו השני של השער השוויצרי נמצא אגף אמלי (Amalienburg) שנקרא על שם הקיסרית אמלי וילהלמינה, אלמנתו של הקיסר יוזף הראשון שהתגוררה בו אחרי מות בעלה. אגף זה נבנה במאה ה-16. הדיירת האחרונה שהתגוררה באגף זה הייתה הקיסרית אליזבת' וכיום חדרי מגוריה פתוחים למבקרים. בחלקו החיצוני של אגף זה נמצא שעון האסטרונומי עתיק.

אגף לאופולד – במאה ה-17 החליט השליט לאופולד הראשון לחבר בין האגף השוויצרי ואגף אמלי. הוא בנה אגף חדש בסגנון הבארוק ועל כן נקרא האגף על שמו – אגף לאופולד (Leopoldinischer Trakt). באגף זה התגוררה מריה תרזה במאה ה-18 ולאחר מותה שימשו חדרי אגף זה כחדרים בשימוש המדינה. משנת 46 של המאה הקודמת משמש אגף זה כמשרדו של הנשיא של הרפובליקה האוסטרית.

אגף הנציגות הקיסרי (Reichskanzleitrakt) – אגף זה, כפי ששמו מרמז, שימש כמקום מושבו של האסיפה העליונה של האימפריה הרומית הקדושה. בניית האגף הושלמה בתחילת המאה ה-18. לאחר התפרקותה של האימפריה הוסב האגף ליחידות מגורים עבור משפחת הקיסר. מאמצע המאה ה-19 היה האגף בשימושו האישי של השליט המפורסם פרנץ יוזף.

אגף הספרייה (Hofbibliothek) בשנים שבין 1723 ל-1735 נבנה אגף שיעודו היה לאכסן את אוסף הספרים יקר הערך של בני משפחת הבסבורג. זהו אגף מרשים ביופיו עם היכל רחב ידיים בסגנון הבארוק. אין ספק שזו אחת מהספריות היפות בעולם. כיום משמש אגף זה כספריה הלאומית של אוסטריה.

אגף אוגוסטין – אגף זה נבנה ממש בסמוך למבנה הספרייה, מהצד הדרום מזרחי של כיכר יוזף (כיכר בה נמצא פסל ברונזה של השליט יוזף השני). באגף זה נמצאים כנסייה ומנזר. בתחילה היו הכנסייה והמנזר מבנים נפרדים משאר הארמון אך עם התרחבותו הם הפכו לחלק אחד ממבנה הארמון. הכנסייה שימש את בני משפחת הבסבורג כמקום תפילה וגם כמקום לחתונות. בכנסייה זו התחתנו הקיסר יוזף השני והקיסרית אליזבת' הידועה בשם סיסי.

אגף הנשפים (Redoutensäle) במאה ה-18, הורתה הקיסרית מריה תרזה על הפיכתו של בית אופרה להיכל נשפים והופעות. מבנה זה כולל שני היכלי אירועים ונחשב לאגף הנשפים של הארמון. ב-1922 נפגע אגף זה קשות בשריפה ועבודות השיפוצים נמשכו חמש שנים.

אגף מיכאל הקדוש (Michaelertrakt) – אגף זה מחבר בין מבנה החורף של בית הספר לרכיבה לבין אגף הנציגות הקיסרי. בסמוך אליו נמצאת כיכר מיכאל הקדוש ובה שתי מזרקות מרשימות. האחת מתארת "עוצמה בים" ושנייה "עוצמה ביבשה". השם של האגף ניתן לו בשל כנסיית מיכאל הקדוש הנמצאת בסמוך אליו.

אגף מונטויר (Montoyer) – בתחילת המאה ה-19 בנה האדריכל הבלגי לודוויג מונטויר היכל אירועים מרהיב ביופיו אשר שימש לאירועים חשובים של בית הקיסר. ההיכל נבנה בהוראתו של הקיסר פרנץ השני. רחבת היכל הנשפים בגודל של 1000 מטרים רבועים, מה שהופך אותה לגדולה ביותר בכול מתחם הארמון. אגף זה סופח עם השנים לאיזור הנקרא "הטירה החדשה" (Neue Burg). כיום משמש ההיכל לנשפים וינאים מכובדים ומפורסמים.

הטירה החדשה (Neue Burg)בנייתו של חלק זה של הארמון החלה בסוף המאה ה-19 והסתיימה בתחילת המאה ה-20. זה היה פרוייקט שאפתני וגדול ממדים שמעולם לא הושלם לחלוטין. הפרויקט החל בעקבות הריסת חומות העיר העתיקה של וינה וגדילתה המהירה של העיר. זהו מבנה מעוגל ומרשים ביופיו הנמצא ליד כיכר הגיבורים. ביום נמצאים במבנה זה מספר מוזיאונים – מוזיאון אפסוס, הנשקייה הקיסרית, האוסף של כלי הנגינה העתיקים ומוזיאון העולם (לחצו למידע נוסף על המוזיאונים הללו). בנוסף, נמצאים בו מספר חדרי קריאה השייכים לספרייה הלאומית. 

כיכר הגיבורים (Heldenplatz)

בשנת 1809, חלק מביצורי הטירה הישנה נהרסו כתוצאה מהקרבות עם צבאו של נפוליאון ומעולם לא שוקמו. במקום זאת נבנו קירות הגנה חדשים אשר ברובם לא נותרו עומדים (מלבד השער המרשים בכניסה למתחם הופבורג). בשטח הפנימי שבין הארמון לקירות ההגנה החדשים נבנו שלושה גנים וכיכרות: גן הטירה ( Burggarten), גן העם (Volksgarten) וכיכר הגיבורים. כיכר זו נמצאת בחלקו הקדמי של אגף הטירה החדש ואי אפשר לפספס אותה אם מגיעים מרחוב הטבעת ועוברים בשער העתיק.

כיכר זו נבנתה בזמן שלטונו של הקיסר פרנץ יוזף שהוביל פרוייקטים שאפתניים בכול חלקי וינה.

מי הם הגיבורים שבכיכר?

בכיכר ישנם שני פסלי רוכבים מרשימים שעוצבו על ידי אנטון דומיניק פרנקורן. הפסל הראשון שהוצב בכיכר שנת 1860 מציג את הדוכס צ'ארלס כפי שהופיע בציור מפורסם שצויר בידי יוהאן פטר קראפט. פסל זה היה כאות להאדרת בית הבסבורג כלוחמים ואנשי צבא מצליחים. הפסל השני הוצב בכיכר כ-5 שנים מאוחר יותר ומציג את הנסיך יוג'ין מסאבוי.

שני הפסלים נועדו למטרת האדרת עוצמתה הצבאית של האימפריה, אך למרבה האירוניה זמן קצר לאחר הצבתם נחלה האימפריה תבוסות קשות שהובילו אט אט לדעיכתה, עד להתפרקותה בתחילת המאה ה-20.

 

 

שער חומת הביצורים – Ausseres Burgtor

השער העתיק בכניסה לכיכר הגיבורים של הארמון נבנה כבר ב-1660 והיה חלק מחומות הביצורים המאסיביות שהגנו על הארמון. השער עמד בפני המצור העות'מני בשנת 1683, אך הוא לא הצליח לעצור בדרכם של לוחמי נפוליאון ב-1809. לוחמי נפוליאון פוצצו את השער המקורי לחלוטין ועל הריסותיו נבנה שער חדש וסמלי בין השנים 1821 ל-1824.

על השער ישנם כיתובים גדולים. מהצד של רחוב הטבעת כתוב: פרנץ הראשון, קיסר אוסטריה 1824. מהצד של כיכר הגיבורים כתוב: צדק הוא הבסיס לכוח. זה היה המוטו של הקיסר פרנץ הראשון.

הגנים המלכותיים של הארמון – גן העם וגן הטירה

סביב הארמון ישנם שני גנים רחבי ידיים ומטופחים להפליא. בימי הקיץ החמים, זהו מקום נפלא לשבת ולהירגע בחיק טבע וליהנות מהשקט והשלווה.

גן העם (Volksgarten)נמצא מצפון למבנה הארמון, ממש ממול לבית הפרלמנט האוסטרי שעל רחוב הטבעת. זהו הגן הציבורי הראשון של וינה שנבנה בשנת 1821 במקום בו עמדו פעם חומות הביצורים העתיקות שנהרסו על ידי צבאו של נפוליאון ב-1809. הגן אהוב על המבקרים בו בעיקר בזכות גן הורדים שבתוכו הכולל כ-3000 ורדים מסוגים שונים.

במרכז הגן ישנו מבנה מרשים בסגנון הניאוקלאסי שנבנה על ידי פייטרו די נובילה. זהו העתק מוקטן של מקדש הפייסטוס באתונה.

בקצהו הצפוני של הגן ניצבת אנדרטה עבור הקיסרית אליזבת' ובמרכזה ישנו פסל שלה משנת 1907. בקצהו הדרומי של הגן ישנה אנדרטה נוספת משנת 1875 ועליה ניצב פסל של הסופר האוסטרי פרנץ גרילפרצר אוחז בספר.

ברחבי הגן ישנן שתי מזרקות יפות, גם הן הוקמו במחצית המאה ה-19.

בית הקפה Cortisches שנמצא אף הוא בתחומי הגן נבנה בין השנים 1820 עד 1823. במקום זה הופיעו מלחינים מפורסמים כמו יוהאן שטראוס ויוזף לאנר.

בית קפה נוסף נבנה בגן ב-1890. זהו בית הקפה Meirei.

גן הטירה (Burggarten)גן ציבורי נוסף במתחם ארמון הופבורג נמצא בחלקו הדרומי, ממש בסמוך לגלרית אלברטינה. הגן הוקם עבור הקיסר פרנץ הראשון בין השנים 1818 ל-1819. ב-1848 הגן עבר הרחבה תחת הוראתו של הקיסר פרנץ יוזף. עד לנפילתה של האימפריה, היה הגן מיועד רק לדיירי הארמון, אך לאחר מכן הפך למקום ציבורי האהוב על תושבי העיר. הגן נשתמר בצורתו המקורית מזמן זה. ברחבי הגן ישנם מספר פסלים וכן בתי חממה שבאחד מהם נמצא בית הפרפרים (פרטים על כך בהמשך המאמר).

 

 

מוזיאונים בארמון הופבורג

אין ספק שרק להתבונן בארמון מבחוץ זו חוויה מדהימה, אך אם רוצים להעשיר את הטיול כדאי להיכנס למוזיאונים וחדרי התצוגה שבארמון. ישנם 3 מוזיאונים וחדרי תצוגה הפתוחים למבקרים: מוזיאון סיסי, חדרי המגורים האימפריאליים, ומוזיאון אוסף כלי הכסף.

מוזיאון סיסי (Sisi Museum)

מוזיאון זה מספק הצצה נדירה לחייה של הקיסרית אליזבת' הידועה בשם סיסי החל מהמלכתה ועד למותה הטראגי. המוזיאון נפתח למבקרים ב-2004 והתצוגה בו כוללת כ-300 חפצים שהיו שייכים לסיסי. בין החפצים ישנם מגוון פרטי לבוש מלכותיים, תרופות, תיק הטיולים, כוס החלב שלה ואפילו תעודת הפטירה המקורית שלה. ישנם אפילו מיצגים מעט ביזארים כשיני החלב של סיסי, אך אלה מוצגים רק באירועים מיוחדים.

לשעות הפתיחה ועלויות הכניסה למוזיאון

 

חדרי המגורים האימפריאליים (Kaiserappartements)

ארמון הופבורג היה בית המגורים של בני משפחת הבסבורג במשך למעלה מ-600 שנה! מלבד שימושו של הארמון לצרכים רשמיים של האימפריה, שימש גם כמשכן החורף שלהם.

כל אחד מבני המשפחה התגורר בדירה או סוויטה משלו באחד מאגפי הארמון הרבים. מרבית אגפי הארמון משמשים עבור מוזיאונים שונים וכמובן עבור משרדי הנשיא, אך חלק קטן בו התגוררו פרנץ יוזף וסיסי פתוח לציבור.

החדרים המוצגים לציבור כוללים את חדר המדרגות של הקיסר, חדרי השינה, חדרי הלימוד, הסלון, חדרי קבלת האורחים, חדר השומרים, חדר האוכל ועוד. הרהיטים וכלי הבית המוצגים הם מהמחצית השנייה של המאה ה-19, אך ישנם גם מיצגים מהמאה ה-18 כדוגמת תנורי ההסקה.

לשעות הפתיחה ועלויות הכניסה למוזיאון

 

מוזיאון אוסף כלי הכסף (Silberkammer)

אוסף כלי הכסף של בית המלוכה גדול ומרשים מאין כמוהו. במוזיאון זה מוצגים למעלה מ-7000 כלי כסף שונים (מתוך אוסף כולל של 150,000 פריטים!) המעידים על עושרה הרב של האימפריה. לאחר נפילת בית הבסבורג הועברה הבעלות על הפריטים לידי ממשלת אוסטריה. חלק מהפריטים נמכרו, אך רובם נשמרו במקומם המקורי בארמון. למעשה, גם בימינו נעשה שימוש בחלק מכלי הכסף העתיקים בארוחות רשמיות של המדינה.

לשעות הפתיחה ועלויות הכניסה למוזיאון

מידע חיוני לביקור בשלושת המוזיאונים (שעות פתיחה, עלויות, איך להגיע, כתובת, מפה, אתר רשמי) :

בכניסה למוזיאונים אפשר לקבל מדריכי אודיו בחינם. ניתן גם להוריד אותם מראש לטלפון כדי לא להמתין בתור. להורדת מדריך האודיו (יש 13 שפות, אך לא אנגלית).

לחלופין ניתן להשתתף בסיור מודרך בחדרי המגורים האימפריאליים ומוזיאון סיסי. הסיור המודרך באנגלית יוצא בשעה 14:00 ונמשך כשעתיים.

שעות פעילות (עבור שלושת המוזיאונים):

מוזיאון סיסי, חדרי המגורים האימפריאליים, ואוסף כלי הכסף פועלים בכול יום כולל בחגים לאומיים.

מספטמבר עד יוני: משעה 9:00 בבוקר עד 17:30

יולי ואוגוסט: משעה 9:00 בבוקר עד 18:00

שימו לב: ניתן לרכוש כרטיסים בקופה עד שעה אחת לפני הסגירה. הכניסה לתצוגת אוסף כלי הכסף אפשרית רק עד השעה 17:00 מספטמבר עד יוני ועד 17:30 בחודשים יולי ואוגוסט.

בנוסף, אין להגיע אם חפצים גדולים כדוגמת מזוודות. לא תינתן אפשרות לאכסן אותם בכניסה למוזיאונים.

המתחם נגיש לבעלי מוגבלות.

עלויות הכניסה:

ניתן להיכנס למוזיאונים באופן עצמאי (עם מדריך אודיו) או בליווי מדריך. כרטיס סיסי הוא כרטיס משולב הכולל את ארמון הופבורג, ארמון שונברון ואוסף הרהיטים הקיסרי.

למחירים העדכניים באתר הרשמי 

ניתן לרכוש כרטיסים מראש אונליין

 

 

מוזיאון אוצר הקיסרים (Kaiserliche Schatzkammer)

אוצר של ממש! כזה אוסף תכשיטים ואוצרות מרהיבים לא רואים בכול יום.

אוסף אוצרות בית הבסבורג כולל אוצרות רבים וייחודיים מ-1000 שנות שלטון בחלקים נרחבים באירופה והוא אחד הגדולים בעולם. מוזיאון זה הוא חלק מהמוזיאון להיסטוריה של האומנות שנמצא מעבר לרחוב הטבעת בכיכר מריה תרזה.

אוצרות הקיסרים מוצגים ב-21 חדרים בתוך אגף זה של הארמון. מבין המיצגים המרשימים תוכלו לראות את כתרי קיסרי האימפריה הרומית הקדושה, הלבוש הקיסרי, השרביט של אוסטריה, החרב של הקיסר ועוד.

אוסף המוזיאון מחולק לשניים – בחלק אחד מוצגים אוצרות הקשורים בכנסייה ובנצרות ובחלקו האחר מוצגים אוצרות שאינם קשורים בטקסי דת – אבני חן ענקיות (אחת מאבני הברקת הגדולות בעולם מוצגת), תכשיטים ללבוש יומיומי, קרן של לוויתן הנקרא חדשן חדקרן (או קרן של סוס חד קרן אגדי, תוכלו לגלות בעצמכם).

בסרטון תוכלו ללמוד עוד על אוצר הקיסרים

מידע חיוני לביקור במוזיאון אוצר הקיסרים:

פתוח בכול יום (למעט ימי שלישי) מ-9:00 בבוקר עד 17:30. כניסה אחרונה עד 30 דקות לפני הסגירה.

מחירי כניסה: מבוגר– 12 אירו. ילדים ונוער עד גיל 19 – חינם. מדריך אודיו – 5 אירו.

אתר רשמי

כתובת: Hofburg, Schweizerhof, 1010 Wien

איך מגיעים?

יש להיכנס מכיוון שער שוויץ העתיק (Schweizertor).

מפה:

 

מוזיאונים מרתקים באגף החדש של ארמון הופבורג

באגף הארמון החדש (Neue Burg) ישנם ארבעה מוזיאונים מעניינים. חלקם שייכים למוזיאון ההיסטוריה של האומנות שנמצא מעבר לכביש בכיכר מריה תרזה.

המוזיאונים הם: מוזיאון אפסוס, מוזיאון הנשקיה הקיסרית, מוזיאון כלי המוזיקה העתיקים ומוזיאון העולם.

מוזיאון אפסוס (Ephesos Museum)

העיר אפסוס הייתה אחת הערים החשובות ביותר בעולם העתיק והיה בה את מקדש ארתמיס, אחד משבעת פלאי תבל. העיר נמצאת בטורקיה של ימינו.

ב-1895 ערכו ארכיאולוגים אוסטרים חפירות ארכיאולוגיות בעיר והביאו איתם חזרה לוינה מגוון ממצאים מעניינים. מוזיאון זה מציג את הממצאים העתיקים ובהם יש פסלים, מזבחות ועוד.

תוכלו לעשור סיור וירטואלי בתוך המוזיאון 

הנשקייה הקיסרית – מוזיאון השריון וכלי המלחמה (Imperial Armoury)

אוסף זה הוא מהגדולים והייחודיים בעולם ובו נמצאים מגוון רב של שריונות וכלי מלחמה מעוטרים להפליא שהיו שייכים לקיסרים ולדוכסים בני הבסבורג. בתצוגת המוזיאון ישנם פריטים נדירים ביופים כמו החרב המוזהבת של מקסימיליאן השני מהמאה ה-16 או השריון המעוטר של המלך פרדיננד מאראגון מסוף המאה ה-15.

תוכלו לראות את אוספי המוזיאון פה באופן וירטואלי

 

מידע חיוני לביקור במוזיאון

שעות פתיחה: בכול יום (למעט ימי רביעי) מ-10:00 בבוקר ועד 18:00. ימי שישי מ-10:00 בבוקר ועד 21:00.

מחירי כניסה: מבוגר – 12 אירו, ילד – חינם. (כרטיס אחד תקף לשלושת המוזיאונים – הנשקייה, מוזיאון כלי המוזיקה ומוזיאון העולם).

ניתן לרכוש את הכרטיסים אונליין

שימו לב: הכניסה למוזיאון היא דרך מוזיאון הצמוד אליו הנקרא Weltmuseum (מוזיאון העולם). תוכלו לקרוא מידע על מוזיאון העולם בהמשך המאמר.

.

 

מוזיאון כלי המוזיקה העתיקים

במוזיאון זה מוצגים כלי נגינה היסטוריים מתקופת הרנסנס והבארוק שהיו שייכים לאוסף הפרטי של קיסרי הבסבורג. תוכלו לראות כלים שאין לראותם בשום מקום אחר בעולם! זהו אחד מהאוספים החשובים בעולם לכלי נגינה עתיקים. בנוסף במוזיאון ישנם כלי נגינה שהיו שייכים בעבר למוזיקאים ומלחינים מפורסמים. ביקור במוזיאון זה יאפשר לכם להציץ אל תוך עולם המוזיקה העתיק וגם לשמוע את הצלילים והמנגינות של כלי נגינה אלה.

מידע חיוני לביקור במוזיאון

שעות פתיחה: בכול יום (למעט ימי רביעי) מ-10:00 בבוקר ועד 18:00. ימי שישי מ-10:00 בבוקר ועד 21:00.

מחירי כניסה: מבוגר – 12 אירו, ילד – חינם. (כרטיס אחד תקף לשלושת המוזיאונים – הנשקייה, מוזיאון כלי המוזיקה ומוזיאון העולם).

ניתן לרכוש את הכרטיסים אונליין

שימו לב: הכניסה למוזיאון היא דרך מוזיאון הצמוד אליו הנקרא Weltmuseum (מוזיאון העולם). תוכלו לקרוא מידע על מוזיאון העולם מטה.

 

 

מוזיאון העולם Weltmuseum

מוזיאון העולם הוא המוזיאון האנתרופולוגי הגדול ביותר באוסטריה שהוקם כבר שבנת 1876. אוספי המוזיאון כוללים כ-400,000 חפצים ארכיאולוגיים, אומנותיים ותרבותיים מאסיה, אפריקה, אוסטרליה ואמריקה.

בין המיצגים במוזיאון ישנם עבודות יד וחפצים אצטקיים, חפצי אומנות פולינזיים, כלי נחושת ממלכת בנין העתיקה (כיום ניגריה) ועוד.

המיצג המפורסם ביותר במוזיאון הוא עיטור נוצות ממקסיקו שנחשב לעיטור שהיה שייך לשליט האצטקי מוקטזומה.

מידע חיוני לביקור במוזיאון

שעות פתיחה: בכול יום (למעט ימי רביעי) מ-10:00 בבוקר ועד 18:00. ימי שישי מ-10:00 בבוקר ועד 21:00.

מחירי כניסה: מבוגר – 12 אירו, ילד – חינם. (כרטיס אחד תקף לשלושת המוזיאונים – הנשקייה, מוזיאון כלי המוזיקה ומוזיאון העולם).

ניתן לרכוש את הכרטיסים אונליין

אטרקציה נחמדה נוספת שנמצאת בית החממה שבגן הארמון היא בית הפרפרים.

בית הפרפרים

בית הפרפרים נמצא במתחם ארמון הובפורג בקצה הגנים המלכותיים. זהו מבנה גדול ומרשים לכשלעצמו הבנוי בסגנון האר נובו ששימש בעבר כבית חממה לגידול צמחים עבור דיירי הארמון. בתוך המבנה ישנו מאין עולם טרופי עם מגוון צמחים יפים, מפלי מים וכמובן פרפרים. בתוך בית הפרפרים מתעופפים להם כ-400 פרפרים שונים. זוהי חוויה נחמדה שהילדים יאהבו.

במרחק הליכה קצר מבית הפרפרים ישנם מבנים חשובים נוספים כמוזיאון אלברטינה ובית האופרה.

צפו בסרטון קצר מתוך בית הפרפרים

מידע חיוני לביקור בבית הפרפרים

שעות פתיחה: פתוח כל השנה.

חודשי הקיץ (אפריל – אוקטובר):

ימי שני עד שישי – 10:00 בבוקר עד 16:45

ימי שבת, ראשון, חגים – 10:00 בבוקר עד 18:15

חודשי החורף (נובמבר – מרץ):

יום שני עד ראשון (כולל חגים) – 10:00 בבוקר עד 15:45

מחירי כניסה

מבוגר – 7 אירו

פנסיונר – 6 אירו

תלמידי בית ספר וסטודנטים עד גיל 26 – 5.5 אירו

ילד (3-6) – 4 אירו

אתר רשמי

כתובת: Schmetterlinghaus Palmenhaus Burrggarten Hofburg

מפה:

 

כיצד להגיע לארמון?

ארמון הופבורג נמצא בלב העיר וינה וניתן להגיע אליו בקלות באמצעות הרכבת התחתית, הרכבת החשמלית או האוטובוס. ניתן להיכנס למתחם הארמון דרך רחוב הטבעת או מכיוון העיר עתיקה. בכדי להגיע למוזיאונים שבארמון יש להגיע לכיכר מיכאל הקדוש (Michaelerplatz) ולעבור דרך שער מיכאל הקדוש (Michaelertor) כדי להגיע לכניסה שנמצאת מתחת לכיפת הנחושת הנקראת Michaelerkuppel.

למגיעים בתחבורה ציבורית ישנן מספר אפשרויות:

רכבת תחתית: הקו הכתוב, קו U3. יש לצאת בתחנת Herrengasse.

רכבת חשמלית: קווים 1, 2, D, ו-71. יש לרדת בתחנת Burgring

אוטובוס: קווים 1A ו2A. יש לרדת בתחנת Hofburg.

למגיעים ברכב יש לנסוע לכיוון מרכז העיר וינה ולהמשיך על רחוב הטבעת (Ringstrasse) עד שמגיעים להופבורג.

האתר הרשמי

טלפון: 004315337570

אימייל: info@hofburg-wien.at

כתובת: Michaelerkuppel, 1010 Wien

מפה:

ארמון הופבורג נמצא ממש בלב וינה כך שכול המקומות הנהדרים של העיר נמצאים במרחק קצר ממנו. ניתן ללכת ברגל לאורך רחוק הטבעת לכיוון בית הפרלמנט, בית העירייה או להמשיך לכיוון העיר העתיקה וקתדרלת סטפנוס הקדוש.

מעבר לרחוב הטבעת תוכלו לבקר בכיכר מריה תרזה ובה שני מוזיאונים נפלאים – מוזיאון ההיסטוריה של הטבע ומוזיאון ההיסטוריה של האומנות. משם תוכלו להמשיך לכיוון רובע המוזיאונים ורחוב הקניות האהוב מריה הילפר.

 

השאר תגובה

* באמצעות טופס זה אתה מסכים עם האחסון והטיפול של הנתונים שלך על ידי אתר זה

מאמרים נוספים שיעניינו אותך